Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana lamp B5 na B5 lf


zbyne18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie. Kilka lat temu kupiłem a4 z 96r przed liftową po stłuczce. Poprzedni właściciel zamontował przednie lampy ENGEL EYES SOCZEWKOWE LAMPY PRZEDNIE RINGI AUDI A4 B5 94-98 (3722206707) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. kilka razy je juz polerowałem, lecz rysy ciągle wracają dlatego chciałem kupić orginalne Valeo Po liftowe LAMPY PRZEDNIE LAMPA PRZÓD AUDI A4 B5 LIFT VALEO (3788579442) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje..

Moje pytanie jest takie czy będą pasowały? czy bedę musiał ciąć błotniki. Jeśli bez cięcia się nie obędzie może ma ktoś link do fotostory bo ja szukam bezskutecznie.

Chyba że ktoś wie jakieś inne lampy ze szklanym kloszem które by pasowały do B5 bez robienia blacharki. Z góry wielkie dzięki za odp..

Pozdro...

B5_lift.jpg

ENGEL_EYES.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli śmiało mogę kupić te lampy bez obaw że nie będą pasować? wystarczy kilka dziurek, brzeszczot, lakier i lutownica aby wszystko dopasować?? :) dzięki za fotostory :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli śmiało mogę kupić te lampy bez obaw że nie będą pasować? wystarczy kilka dziurek, brzeszczot, lakier i lutownica aby wszystko dopasować?? :) dzięki za fotostory :D

Lampy jak najbardziej, ale te z aukcji które podałeś są z anglika: już mówię dlaczego

1. Zobacz na zdjęciu gdzie jest przód auta, ramiona wycieraczek, czy nie są inaczej niż u Ciebie? Czy Tobie chciałoby się przycinać zdjęcie do aukcji?

2. Sprawdzam właśnie ale po numerach które można odczytać z naklejek wychodzi że są do ruchu LEWOSTRONNEGO, czyli poświadczenie j.w.

3. ANGLIKI to nie problem, jest gdzieś na forum jak przerobić, polega to tylko na przestawieniu przesłony.

4. Jeśli chcesz dokładnie te, wspomnij o tym sprzedającemu, skoro nie pisze: lampy pochodzą z anglika, ale są przystosowane do ruchu prawostronnego" to możliwe, że chce to ukryć, a w ten sposób próbuj zbić z ceny, bo np. potrzebne ci są klosze czy jak:decayed:

Jeśli uda mi sie sprawdzić dokładnie po numerach to napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisałem, ETKA on-line podaje że numer tych lamp oznacza, że są przystosowane do ruchu lewostronnego.

Do ruchu prawostronnego powinny mieć końcówkę AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą informację Daniel lecę ci dobrego zimnego <browara> :) Faktycznie nie pomyślałem że te lampy mogą być z anglika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobka lamp jest banalna. Cena taka sobie

poszlo w eter z radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które oznaczenia na naklejce mówią o tym do jakiego ruchu są lampy przystosowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które oznaczenia na naklejce mówią o tym do jakiego ruchu są lampy przystosowane ?

Napisałem wyżej, że w ETCE końcówka numeru części z naklejki "AM" oznacza ruch lewostronny przy reflektorach, jeśli chodzi Ci o inne oznaczenia to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam A4 z 98 roku tj. po I lifcie. Gdybym chciał również u siebie zamontować podobne jak kolega, zespolone Valeo to musiałbym ciąć zderzak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam A4 z 98 roku tj. po I lifcie. Gdybym chciał również u siebie zamontować podobne jak kolega, zespolone Valeo to musiałbym ciąć zderzak?

masz cały wątek co i jak sie robi by zamontować nowe lampy i nie ma tam nic o cięciu zderzaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o ten temat? http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-reflektory-zespolone-ii-lifcie-rezanie-montaz-9427/

Widzę, że autor coś tam działa brzeszczotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A istnieją w ogóle jakieś zespolone soczewki do A4 z 98', zamienniki, przy których nie trzeba nic modyfikować? :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzielone S4m zespolonych nie ma pod błotnik przedliftowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo oznaczeń uk i eu to jeszcze takie info znalazłem:

Na reflektorze powinny by strzałki:

1. strzałka w prawo - reflektor przeznaczony do ruchu lewostronnego (np. z auta z rynku UK)

2. brak strzałki - reflektor do ruchu prawostronnego

3. strzałka z lewym i prawym grotem - reflektor symetryczny lub z możliwością przestawienia wiązki (nadaje się i do UK, i do Polski)

Litera "E" z liczbą oznacza homologację europejską. I tak liczba obok "E" oznacza kraj wydania homologacji (np. 1 - Niemcy, 13 - Luksemburg, 20 - Polska).

Cztery cyfry które znajdują pod kółkiem lub obok niego oznaczają: dwie pierwsze cyfry - to regulamin w/g którego badano reflektor, a dwie następne to nr atestu. Rodzaje reflektorów: C - mijania, R -drogowy, CR o mijania i drogowy, C/R - mijania lub drogowy, RL - do jazdy dziennej, B - przeciwmgielny. Litera H przed przed oznaczeniem, np. HR oznacza,że reflektor jest przystosowany do żarówek halogenowych, a D (np.DC) - do lamp kseonowych.

Dodatkowo angielskie reflektory w prawym dolnym rogu mają malutki napis RHD, czyli Right Hand Drive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...