Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sprawdzenie oleju


baca9991

Rekomendowane odpowiedzi

witam.
mam o to taki problem: nie wiem jak sprawdzić poziom oleju. za każdym razem jak chce sprawdzić to jest taka informacja,,there is currently no information available no the engine oil level, o co chodzi? czy naprawdę musze kupic bagnet ???
,autko ma przejechane 65000km,ostatnia wymiana była na 44000km,nie wiem czy już wymieniac czy czekac na komunikat.Tam mi pokazuje jeszcze 4300km do wymiany,wiec ni kij ni w oko z tymi danymi.
a ha i jaki jet koszt wymiany w aso ?
dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie pojawia się taki sam komunikat po otworzeniu maski, znika po okolo 50-100 km przejechanych po jej zamknięciu. Później widoczny jest na monitorze normalnie poziom oleju.

Podobno pod maską jest jakaś czujka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z olejem jest tak, trzeba stanąć na płaskim terenie. Silnik musi mieć 90 st. Po zgaszeniu na dwie minuty włączamy zapłon, bez silnika i poziom powinien być już widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem zrobiłem dolewkę,rozgrzałem silnik do 90 stopni i teraz mam problem na wyświetlaczu nie pokazuje mi jaki jest obecny stan oleju pisze komunikat ze nie ma informacji o stanie oleju!!! przejechałem 20 kilometrów i dalej nic.może ktoś coś podpowie- z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego za każdym otworzeniem machy pojawia się ten kominukat (czujnik zczytuje od nowa dane) musisz pojeździć i sie pojawi czasem po 20km czasem po 100km nie wiem od czego to zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Andy za info!!!


ta technika mnie dobija teraz żeby zobaczyć stan oleju trzeba 100 kilometrów walnąć a w obecnej chwili sam nie wiem czy dolac jeszcze czy już jest stan bo dolalem na pałę masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić za kilka złotych bagnet serwisowy. Jest tego masa na Allegro.

Stan oleju wyświetla się niezależnie czy przejedziesz 20 czy 100 km. Chodzi raczej o to, żeby rozgrzać silnik do 90 stopni a potem postawić zgaszony na kilka minut, na płaskiej powierzchni, żeby olej miał czas spłynąć do miski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to kwestia update, ale mi pokazuje zawsze i wszędzie. Jest tylko komunikat o włączeniu zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to kwestia update, ale mi pokazuje zawsze i wszędzie. Jest tylko komunikat o włączeniu zapłonu.

u mnie za każdym razem jak otworzę maskę pojawia się komunikat i po przejechaniu iluś tam km (różnie z tym bywa) pojawia się wskaźnik z powrotem, ale i tak mieszam miarką jak chcę dokładnie wiedzieć bo ostatnio miałem tak że pokazał mi połowę skali a po 30km już było do pełna :facepalm: :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy włączeniu zapłonu z otwartą maską i sprawdzaniu poziomu oleju czujnik powinien podać aktualny stan oleju i na fis'ie powinien się pokazać słupek z poziomem oleju, ja przynajmniej tak mam i to za każdym razem jak sprawdzam.

andyl a to ubywa Ci oleju dalej po stage 2, czy czujnik głupieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


andyl a to ubywa Ci oleju dalej po stage 2, czy czujnik głupieje?

czujnik głupkuje :facepalm: wedle normalnej miarki wziął około 100ml na 4tyś więc myślę że to normalne na dotarciu, teraz wymieniłem oliwę i będę monitorował stan na bierząco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz w menu CAR i tam są informacje na temat serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem i pisze ze nie jest zainstalowane , jakakolwiek opcja jest ich tam 7 to mi wyskakuje ze nie jest zainstalowane ;/ jak to zainstalowac ? to sie ma wyswietlic tam gdzie radio sie wyswietla? czy kolo zegarow stan oleju ma pokazywac?

jakis obrazek jakby ktos wrzucil co wcisnac zeby to znalezc kurde fajnie byloby. i jeszcze mam pytanie jakim przyciskiem wlacza sie srednie spalanie? bo mam pod zegarem tylko ile jeszcze przejade kilometrow wraz z temperatura powietrza .

p.s swiatla w pozycji AUTO sa swiatlami do jazdy dziennej ? i niekoniecznie musza sie przelaczac wraz ze zmrokiem na mijania?

Edytowane przez wonszwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


p.s swiatla w pozycji AUTO sa swiatlami do jazdy dziennej ? i niekoniecznie musza sie przelaczac wraz ze zmrokiem na mijania?

Jak sama nazwa wskazuje "AUTO" znaczy się że światła włączają się automatycznie w zależności od tego co "widzi" czujnik zmierzchu/deszczu


probowalem i pisze ze nie jest zainstalowane , jakakolwiek opcja jest ich tam 7 to mi wyskakuje ze nie jest zainstalowane ;/ jak to zainstalowac ? to sie ma wyswietlic tam gdzie radio sie wyswietla? czy kolo zegarow stan oleju ma pokazywac?

klikasz klawisz z napisem CAR i na wyświetlaczu głównym (nie na FIS) pojawi Ci się menu powinienes mieć tam serwis coś tam i tam masz podane ile jeszcze kilometrów/dni do przeglądu/wymiany oleju itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem w serwisie bagnet poziomu oleju zgodnie z numerem VIN mojego samochodu. Niestety bagnet nie pasuje. Czy ktoś wcześniej kupował bagnet i miał podobny problem. Dodam, że przy silniku prowadnica zaślepiona jest zatyczką. Czy aby bagnet pasował muszę również wymienić prowadnice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam, kupiłem w serwisie bagnet poziomu oleju zgodnie z numerem VIN mojego samochodu.

Niemożliwe ;)


Niestety bagnet nie pasuje.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/244287-miejsce-na-bagnet/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...