Skocz do zawartości
IGNOROWANY

alternator nie załącza od razu


zaradny

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki dziwny problem z ładowaniem w moim Audi. Po odpaleniu auta świeci mi kontrolka od ładowania. Alternator zaczyna ładować dopiero gdy obrotomierz przekroczy 1800rpm i wtedy już normalnie wszystko jest jak być powinno. Jest tak za każdym odpalaniem czy zimny, czy gorący, czy lato czy zima.

Masa od akumulatora nie jest zaśniedziała, alternator miał zmieniane sprzęgiełko alternatora, ale to nic nie pomogło.

Miał ktoś taki lub podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem u siebie też coś takiego, po wymianie rolki alternatora na taką ze sprzęgiełkiem działo się to samo, wymieniłem regulator, i dalej tak było w końcu na jakiś czas odpuściłem sobie temat i po jakimś tygodniu czy dwóch problem sam znikł, teraz ładowanie jest normalne od początku, od odpalenia:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już z tym jeżdze grubo ponad rok :D wiesz w niczym nie wadzi, ale czasem przeszkadza. No nic, chyba wymienie alternator i bedzie spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie zregenerujesz swojego? Wymieniajac nigdy nie wiesz na co trafisz. Ale to moje zdanie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szybkie wzbudzenie alternatora (lampka gaśnie w trakcie rozruchu) jest odpowiedzialny niebieski kabelek od stacyjki (zacisk 50). Łączy się z kablem od lampki i idzie do alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo po wymianie licznika na polifta , alternator zregenerowałem i nic to nie dało , w liczniku Dioda nie dawała tyle prądu do wzbudzenia co wcześniej żarówka i musiałem zamontować pod licznik żaróweczke 5w i teraz odrazu po odpaleniu jest ładowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badyl666: wydaje mi sie ze gdyby cos bylo z tym kabelkiem to nie zalaczalo by w ogole ladowania.

Aron21: mowisz o diodzie pod kontrolke ladowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby powiedzieć dokładnie jak rozwiązać ten problem i o jaką diodę chodzi? Czy trzeba ją wymienić na nową i gdzie ona jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...