Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cyrk z wolnymi obrotami


dardit

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie ten moduł przykrecony jest do filtra. To nie wiem Robert albo Dawid odkręcić ten moduł i sprawdźcie. Ja nie mam warunków niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie

czytam temat i muszę powiedzieć że mam dokładnie to samo

póki co wymienione zostały świece, kable, filtry i sprawdzone poduszki silnika, strach auto oddać do mechanika bo każdy którego pytałem podaje milion możliwych powodów i najchętniej wymieniłby pół samochodu

powiedźcie czy u was szarpania przy odpuszczeniu i ponownym dodawaniu gazu też są tak uporczywe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecie wisko nie pomoglo tez wiez ecu jak dla mnie na 100procent

---------- Post dopisany at 14:59 ---------- Poprzedni post napisany at 14:59 ----------

ale zjem i walcze dalej:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli chodzi o szarpania to ewidentnie macie uwalony układ WN , świece , kable macie nowe ( mam nadzieję że dobrych marek ) to zostaje moduł i cewka zapłonowa .

Zróbcie test , spryskiwacz do kwiatków z wodą i na pracującym silniku pryskać po układzie WN (cewka , kable, moduł ) , zacznie silnik przerywać , szarpać to macie odpowiedź co jest do wymiany , a najlepiej w zaciemnionym garażu , to zobaczycie jak sobie iskry latają .

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem już test nie ma przebić

szarpnięcie jest jedno pojedyncze czasem dwa podczas całkowitego odpuszczenia gazu i po ponownym jego dodaniu

;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zostal tylko moduł tak wszystko nowe i nie zadne chinski szit;p wiec .... albo sprzedac auto w cholere albo postawic niech stoi hahah nie no zartuje :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie układ WN nie ma tu nic do rzeczy, Jak cisnę pedał, nawet delikatnie czy też mocno, to nie ma żadnego szrpania, ale jak go popuszcze to wtedy szrapniecie i dopiero hamuje silnikiem, przy ponownym dodaniu znowu szarpanecie i dopiero przyśpiesza.

To jest coś takiego jakbym miał wszystkie poduchy pourywane. Myśląłem, że to właśnie one, ale później ustało po rozbieraniu kolektora i znowu teraz wróciło ze zdwojoną siła:decayed:

Idę zobaczę jak z tą pompą, mniejszy mróz może tak nie będzie wyłą i sprobuje pomodzić troche. Najwyżej wyjmę ten moduł na noc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak RobertWS napisał

podczas jazdy zapłon nie wypada nie zależnie od stylu

nie będę się spierał modułu ani cewki nie wymieniałem ale przebić nie ma a paliwo spala dobrze świece po 30tys były czyste

pompa paliwa też raczej nie bo objaw jest i na pb i lpg :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem i cewkę i moduł, przewody wymienione beru, świece ngk

Edytowane przez Rafal_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek dobrze mówisz, to musi być ecu. Tak sobie przypomniałem, że wtedy co uszczelniałem kolektor to dobre 2 tygodnie samochód stał z odłączonym aku. Ja uznałem wtedy, że wina była po stronie kolektora, a może to ecu sie zresetował totalnie wtedy? nie wiem... Najgorsze, że to nie jest czujnik, że można sprawdzić rezystancje i po sprawie. Tu trzeba grubego elektronika co się zna na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dlatego nie chce rzeźbić swojego kompa, bo będę bez auta. Kupie chyba na alledrogo drugie ecu, a mozę akurat się uda. A jak nie to wtedy oddam do elektryka, bo to nie na moje umiejętności :) heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale można VAG-iem sprawdzić jakie maluje obciążenie. U mnie jak się auto rozgrzeje jest ok i wtedy jest ok 24% jak jest zimniejszy i szarpie jest ok 35 %. Oczywiście mowa o idle ale skąd ta różnica nie mam pojęcia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sam widzisz, że w takich przypadkach samo ECU może mieszać. Gdzieś czytałem na forach tylko o innym przypadku (brak mocy) okazało sie, że gość powymieniał wszystko i nic, dopiero zmienił kompa i jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kupic dobrego kompa to naprawde kawał szczescia;/ a map sensory w kompie co sa ,są dostepne tylko jakie ma wartosci nasz;/?? dzis wyszedlem do sklepu na chwile ale tak piz*zi ze chyba mi sie dzis nie chce;/

---------- Post dopisany at 10:24 ---------- Poprzedni post napisany at 10:21 ----------

wczoraj po zdjeciu wisko na chwile pojezdzilem i nawet w miare ale jak zamontowalem to kur... tak zaczal szarpac ze masakra , i kolejna rzecz po odpaleniu wczoraj wieczorem uslyszalem trzask jakby hmm moze modul albo nie wiem cewka miala za***iste przebicie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...