Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALT] Wiatrak chłodnicy


Henx29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie odnośnie wiatraka chłodnicy.

Odpalam auto (zimny silnik) i od razu załącza się wiatrak chłodnicy. Po przejechaniu powiedzmy 0,5 km wiatrak się wyłącza, czy to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wiatrak nie jest normalny :)

A tak na poważnie, nie zauważyłem nic takiego u siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że termostat bankowsko mam do wymiany. Może tu tkwi przyczyna.

BTW, termostat musze kupic taki w plastikowej obudowie czy sam termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie , gdy uszkodzony masz ktorys z czunikow temperatury silnika , komputer automatycznie zalacza wentylator.

---------- Post dopisany at 09:24 ---------- Poprzedni post napisany at 09:23 ----------

po wymianie termostatu problem powinien zniknac :) pamietaj tylko by nie oszczedzac na termostacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie , gdy uszkodzony masz ktorys z czunikow temperatury silnika , komputer automatycznie zalacza wentylator.

---------- Post dopisany at 09:24 ---------- Poprzedni post napisany at 09:23 ----------

po wymianie termostatu problem powinien zniknac :) pamietaj tylko by nie oszczedzac na termostacie.

Kolego a możesz mi podpowiedzieć jakiej firmy zakupić ? No i jeszcze czy mam kupić sam termostat czy cały w tej plastikowej obudowie .. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup oryginalny termostat.

U mnie też wiatrak się załącza jak odpalę silnik, też mam coś nie tak czy w B5 1.9 TDI tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup oryginalny termostat.

U mnie też wiatrak się załącza jak odpalę silnik, też mam coś nie tak czy w B5 1.9 TDI tak ma być?

Albo czujnik albo termostat, abo to i to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup oryginalny termostat.

U mnie też wiatrak się załącza jak odpalę silnik, też mam coś nie tak czy w B5 1.9 TDI tak ma być?

Albo czujnik albo termostat, abo to i to...

Jesteś pewny?

Termostat wymieniałem rok temu, teraz mi trzyma temp. 90 stopni i myślę, że termostat działa prawidłowo, a wiatrak włączał się tak samo przed wymianą jak i po niej zaraz po starcie silnika.

Kiedyś na forum czytałem, że tak ma być :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli termostat to polecałbym ori; niestety koszt ori w ASO to kwota pod 400zł (ASO Rzeszów).

Czujnik G62 to koszt 146zł (ASO Rzeszów).

Ja miałem tak że jak miałem walnięty termostat to auto nagrzewało się do 90 stopni w ruchu miejskim, a po wyjechaniu poza miasto i przejechaniu nawet krótkiego odcinka z prędkością 80-90km/h wskazówka temperatury spadała do około 70 stopni. Wymiana na ori i wszystko gra.

Natomiast jakiś miesiąc temu zauważyłem, że w chłodne dni dojeżdżając do skrzyżowania i zatrzymując się na czerwonym, słychać było jak wyłącza się wentylator- po h.j w chłodne dni przy normalnej jeździe miałby się włączać w trakcie jazdy wentylator :eusathink: Okazało się, że to właśnie pieprznięty czujnik G62- po wymianie wszystko śmiga tak jak powinno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki panowie za pomoc. Po nowym roku wezmę się za to bo i tak jestem umówiony na wymianę rozrządu to za jednym strzałem to wszystko ogarnę.

Jak coś to zdam relacje o przebiegu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A klimę koledzy mają na OFF ?

Zrobiło się ciepło i przy klimie na ON, wentylator powinien się włączyć zaraz po starcie silnika :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...