Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlenie pokręteł nawiewu A4 1995 r.


Tomtox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam jakiś problem z podświetleniem konsoli nawiewów, jak kupiłem autko to nie świeciło. Potem nagle samo magicznie się naprawiło na chwilę, i znowu teraz nie świeci :( Poczytałem na ten temat, ale mam trochę sprzecznych informacji. Wg mojego info tam znajduję się jedna żaróweczka którą muszę wymienić i ona oświetla całość lub jest tam dioda LED której się nie wymienia, ale wtedy by to świeciło raczej:kwasny:. Pytanie jeszcze jak to rozebrać, bo nie mogę "szarpnąć" pokrętła ręką, albo nie wiem które mam szarpać :decayed:. Jeśli ktoś zna ten temat i mógłby mi coś podpowiedzieć to byłbym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to masz autko z roku 95 więc przed lift tam nie było podświetlanych pokręteł nawiewu więc ktoś to musiał rezać w Twoim A4, pewnie kable masz dołożone i gdzieś puściło jakieś połączenie wyjmij kratki i sprawdź co tam masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo kolega też miał b5 95r i pokrętła miał podświetlane trzeba pociągnąć za np śrokowe pokrętło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie łapiesz za pokrętło i ciągniesz tak mocno aż ci wyskoczy ( musisz ściągnąć 3 pokrętła) odkręcić 2 śrubki - ukryte pod lewym i prawym pokrętłem - , a potem musisz odkręcić 4 śrubki (na rogach) otworu na radio-, i ściągasz ten cały plastk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 96 r jest żaróweczka pod środkowym pokretłem łatwo można wymienić wystarczy zrobić to co napisał barthek11 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega wyżej mówi,a jeżeli nie idzie ich ściągnąć palcami to weź kombinerki i przez szmatkę złap aby nie ich porysować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem chwilę i wymieniłem tą żaróweczkę, jest to żarówka W5W 12V i aby ją wymienić musimy najpierw wyjąć radio, potem odkręcić 4 śruby trzymające maskownice nawiewu, następnie możemy wyjąć pokrętła i odkręcić dwie śrubki które są pod lewym i prawym pokrętłem. Wtedy ukazuje się nam gniazdko żaróweczki oraz taki szklany panel który ma za zadanie rozprowadzać to światełko na całą konsole. Ja wymieniłem na taką 1,2W i świeci ładnie ;) Dziękuje za pomoc, można zamknąć i zostawić dla potomnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy procedura wymiany podświetlenia wyżej opisana tyczy się również tego panelu? - http://static.nanodatex.com/media/6d1b01683f6c68ba476b45a49fdce675.jpg chciałbym się upewnić zanim zacznę za coś "ciągnąć" aby nie urwać.

Dzięki.

EDIT:

Zapomniałem, to nie ten... ja mam jeszcze na dole przycisk do obiegu wewnętrznego więc nieco się różni...;/

Edytowane przez ghoscik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...