Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwna sytuacja grzania świec.


mPowErr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj postanowiłem sobie moją AFB wytestowac na autostradzie i zdziwiła mnie jedna rzecz, pierwszy przejazd spokojnie ciągnął do 220 bez problemowo :wink:. Natomiast na drugim odcinku przy 200 zaczeła mrugać mi kontrolka świec żarowych, dopiero po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu było wszystko ok. Wiecie może jaki jest powód tego mrugania? Może dostało jakiegoś świrowania przy tej prędkości. Jedna rzecz mnei jeszcze zdziwiła bo przy drugim tripie zaczeły iskry mi lecieć z tłumika ale sądzę że to sadza która osiadła pod wpływem temperatury się podhajcowała ale nie jestem pewien. Proszę o pomoc! Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz paliwa w baku? Jest możliwe, że to błąd czujnika pompy pomocniczej i zaraz Ci się zapowietrzy. Najlepiej zapiąć vaga i zobaczyć jaki błąd się zapisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wskazówka była około 1/2 baku nawet ciut przed wtedy uruchamia się pompa w baku, no i jak jest uszkodzona właśnie wtedy zaczyna migać sprężynka. A objaw pasuje bo u mnie było tak samo, podczas jazdy migała, zjechałem na pobocze zgasiłem i było okej. Doszedłem do tego dopiero wtedy kiedy miałem w baku około 1/2 pojemności paliwa a auto zgasło bo pompa zasysała już samo powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migająca "żółta sprężynka" na blacie może oznaczć jedną z conajmniej kilkunastu usterek silnika .

Więcej się dowiesz, jak podepniesz VAGa i odczytasz czego dotyczy zapisany błąd/ewentualnie błędy :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego mówię żeby to zrobił, ale jeżeli silnik ma moc, nic złego się nie dzieje to prawdopodobne jest to, że to właśnie pompka w baku. Chociaż, może to być wszystko i nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dziwi mnie to że dopiero przy 200km/h się oświeciła! Gdyby ta pompka była zj***na to np przy 60km/h powinna już mrugać.

Nie wiem jutro zrobię małą jazdę próbną spokojna i zobaczę co się święci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę w tym nic dziwnego, to właśnie w takich ekstremalnych warunkach takie rzeczy się ujawniają :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odpaliłem autko, chodzi normalnie, kontrolka świec świeciła się tylko przy grzaniu później zgasła bez problemów :wink:

Światła stopu wszystko się świeci działa normalnie :naughty:

Wszystko przy tej okstremalnej prędkości. Dobra podziękował za pomoc i info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem, to niezły wynik. w twoim wypadku to przepływomierz pompa paliwa turbo i odma morze powodować takie coś logi by powiedziały conieco, wstaw jak dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływka wymieniona gdzieś około miesiąca temu. Postaram się znaleźc troche czasu i ogarnąć te logi.

zamieszczam ten filmik co miałem dać, cały czas na zimnym pokopcuje na niebieskawo a najbardziej jak jest minusowa temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...