Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ATE czy TRW ( tacze + klocki )


mari000

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pan od polskiego tylko osoba ktora nazywa sprawy tak jak powinny byc nazywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dokonałem zakupu

Przód Tarcze Ferrodo + klocki TRW

Tył Tarcze i klocki Ferrodo

Mam nadzieję że zestawik da radę i podziała dłuższy czas :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem :) Kupiłem klocki Ferodo na przód i wszystko gra.

Znajomy kupił tarcze Ferodo i wysyłał na gwarancję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem kupić TRW ale znajomy co ma sklep z częściami doradził mi Boscha. Powiedział że nie ma co przepłacać za TRW czy ATE. Jakością Bosch wcale nie ustępuje im. Złożyłem i nic złego nie powiem. Ale nie każdy może się zgodzić z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch nie robi klockow.

Firmuje tylko je swoim znakiem.

Podwykonawca jest Pagid i Galfer, ale to bardzo dobre firmy w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę. Być może tak jest

To jeszcze bardzo mało słyszałeś.

Wystarczy przyjrzeć się klockom są opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi hu... bombki strzelil :shock3:

Co się okazało odwiedziny Intercarsu 4 razy w celu zakupienia prawidłowych tarcz to za mało ... :kwasny:

Okazauje się że te które dobrali według nr VIN okazały się o 8 mm za małe a klocki coś koło 4 cm ... Mówimy o przodzie .

Jakieś paproki pracują w tym Intercarsie, kiedyś kupowałem tarcze do Seata, odbieram z magazynu a tu tarcze na 5 śrub ... :decayed:

W ogóle z częściami do tych aut to jest jakiś kosmos... jeden egzemplarz a milion różnych rodzajów części ... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdze na Ate tarcze + klocki Ate ceramiczne takie były w niej jak od niemca kupiłem i jakieś tam hamulce są moim zdaniem dobre.

Taki zestaw założyłem jak jeszcze jeździłem clk200k i był git majonez. NIe pyliły i nie piszczały. Na trasie parę razy dostały w du*ę ale nic się z nimi złego nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę. Być może tak jest

To jeszcze bardzo mało słyszałeś.

Wystarczy przyjrzeć się klockom są opisane

Jak zakładałem nie zwróciłem na to uwagi co tam pisze.

---------- Post dopisany at 22:19 ---------- Poprzedni post napisany at 22:16 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi hu... bombki strzelil :shock3:

Co się okazało odwiedziny Intercarsu 4 razy w celu zakupienia prawidłowych tarcz to za mało ... :kwasny:

Okazauje się że te które dobrali według nr VIN okazały się o 8 mm za małe a klocki coś koło 4 cm ... Mówimy o przodzie .

Jakieś paproki pracują w tym Intercarsie, kiedyś kupowałem tarcze do Seata, odbieram z magazynu a tu tarcze na 5 śrub ... :decayed:

W ogóle z częściami do tych aut to jest jakiś kosmos... jeden egzemplarz a milion różnych rodzajów części ... :facepalm:

następnym razem zapraszam do nas, może będzie mniejsza ilość kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dzięki za propozycję :wink:

Nastawiłem się na Intercars bo szwagier ma zniżki... :naughty:

Ale co to dało skoro mam tyle męczarni :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś sprawdzał jaka jest różnica między Bosch , Trw, Ate odnośnie skrócenia drogi hamowania , skuteczności i które są najlepsze? Może to głupie pytanie ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ciort. Dopiero DSy dają efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam moją opinię na temat ATE gdyż zakupiłem komplet tarcze, klocki, przód i tył. Przód tarcze ATE power disc (nacinane) wraz z klockami pod tarcze kupione w miejscowym sklepie, hamowanie w dużym stopniu naprawdę poprawiło się rewelacja w przyszłości na pewno zostanę przy tym zestawie. Tył niestety zakupiony na allegro celem oszczędności w stosunku do cen sklepowych i tu jest dramat tarcze to totalna kpina jakości materiałów pierdziel**a chińszczyzna w najgorszym wydaniu jakie widziałem po 500 km wżery, głębokie rysy, rdza jak w 10 letnich tarczach, po tygodniu postoju gdy ruszyłem autem nieświadomy tych tarcz miałem takie stuki jak przy niedokręconym kole, dopiero jazda na ręcznym zebrała to co tam narosło i umożliwiła dalszą jazdę. Podsumowując firma ATE jak najbardziej na TAK tylko z pewnego źródła dobre rzeczy muszą kosztować i chytry dwa razy traci.:doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi hu... bombki strzelil :shock3:

Co się okazało odwiedziny Intercarsu 4 razy w celu zakupienia prawidłowych tarcz to za mało ... :kwasny:

Okazauje się że te które dobrali według nr VIN okazały się o 8 mm za małe a klocki coś koło 4 cm ... Mówimy o przodzie .

Jakieś paproki pracują w tym Intercarsie, kiedyś kupowałem tarcze do Seata, odbieram z magazynu a tu tarcze na 5 śrub ... :decayed:

W ogóle z częściami do tych aut to jest jakiś kosmos... jeden egzemplarz a milion różnych rodzajów części ... :facepalm:

następnym razem zapraszam do nas, może będzie mniejsza ilość kłopotów.

Ot bardzo dobrze kolega radzi :wink: mogę tylko polecać profi podejście :wink:

---------- Post dopisany at 22:10 ---------- Poprzedni post napisany at 22:08 ----------

Hej

Dzięki za propozycję :wink:

Nastawiłem się na Intercars bo szwagier ma zniżki... :naughty:

Ale co to dało skoro mam tyle męczarni :facepalm:

w nagrodę warto byłoby podziękować za współpracę, lub poprosić o zwrot za paliwo i amortyzację :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł... :wink:

Tylko przypuszczam że i tak mają to głęboko w du... Jak tam byłem to co chwilę ktoś przychodził i coś oddawał... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja musze kupić tarcze klocki na przód, na tył.

Kupiłem teraz do drugiego samochodu TRW to mym zdaniem TRW ma samą obudowę klocka gorzej wykonaną itp. niż ATE nawet zobaczcie TRW/ATE na alledrogo) a nawet bosh oglądałem każde w dotyku w wykonaniu, jest gorsze.

ATE/BOSH/TRW.

I myślę teraz kupić do siebie ATE klocki i tarcze

Ceramiczne pylą, ale na jasno mniej to widać i tyle…

A mam pytanie ile powinny wytrzymać tarcze/klocki ile tyś??? Mam niby wszędzie czujniki na każde koło ale jeszcze nic nie pika ale widać ze są do wymiany zostało parę mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także ja będę wymieniał u siebie w aucie tarcze+klocki to tylko firmy ATE oczywiście z pewnego żródła:wink:

Obecnie jeżdżę na zestawie ATE i jak dla mnie bajka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...