Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak ogrzewania


mike22285

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie otóz wybija mi plyn ze zbiornika na wysokich obrotach,termostat wymieniony uszczelka to nie jest bo mialem kiedys ten sam prbolem i jakos sie odpowietrzylo,a teraz temp 90 stopni i potem sie gotuje i dalej zimne.czasami poleci cieple a po chwili znowu zimne.dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie kupiłem żonie a4 b6 tez z silnikiem 2.0 i równiez lipa z ogrzewaniem ale raczej stawiam na niedrożna nagrzewnicę....wąż doprowadzajacy jest gorący w wylotowy chłodny więc raczej to oczywiste, że zafajdana musi być:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz zaklejone kanaly wewnetrzne w nagrzewnicy to waz zasilajacy i powrotny sa gorace, bo cieplo nie zostaje oddane do powietrza. Jesli u ciebie zasilanie jest gorace powrot zimny to mozliwe ze klapy w klimatroniku nie dzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie kupiłem żonie a4 b6 tez z silnikiem 2.0 i równiez lipa z ogrzewaniem ale raczej stawiam na niedrożna nagrzewnicę....wąż doprowadzajacy jest gorący w wylotowy chłodny więc raczej to oczywiste, że zafajdana musi być:)

na początek spróbuj odpowietrzyć nagrzewnice i przepłukać wężem w odwrotnym kierunku , jak będzie powietrze w nagrzewnicy to też nie będzie grać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zabierajciue sie do roboty zima idzie ;p a tak na powaznie na poczatek skupscie plyn przeplukajcie nagrzewnice i dobrze odpowietrzcie uklad bo bez tego ani cieple nie poleci i najlepiej zalejcie g12 jak to zorbicie i nie pomoze too dajcie znac ale mysle ze bedzie ok ;-) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fura jest u mechanika... jutro rano bede wiedzial o co kaman. Ob nic powaznego bo spac z nerwow nie moge :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh naprawilem poprostu kupilem nowy korek do zbiorniczka i znowu goráco jak na hawajach pozdrawiam

Ile dales za korek? Kupiles go w aso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

odswierzam kotleta.

Mam ten sam klopot. Uszczelka cała i nowa bo wymieniona a ogrzewanie szaleje. Jak sprawdzić czy nagrzewnica jest zamulona? jaki jest kierunek wchodzenia plynu do nagrzewnicy ? mam na myśli gdzie jest wejscie a gdzie wyjście(dolny króciec czy góny??). Weże od nagrzewnicy górny jest ciepły i ma płyn a dolny zimny lub letnii i raczej pusty. Sytuacja sie zmienia jak przytrzymam na obrotach to obydwa węze gorące i wypełnione płynem. Dodatkowo jak odkręce korek od zbiorniczka wyrównawczego i potrzymam obroty np 2500 przez chwilę to zaczyna mi wyrzucać płyn.... lub inna sytuacja, że jak potrzymam obroty na 2500 przez chwile i odpuszczę to po chwili wąz dochodzący do zbiorniczka wyrzuca płyn i powietrze .....i jak np poziom był na max to spada w dół i jak wtedy znowu dodam gazu i potrzymam chwile to dzieje się to samo... weżyk wyrzuca powietrze i płyn do zbiorniczka i po chwili opada jeszcze nizej niz poprzednio.... zapowietrzony układ?

dodam ze plyn i olej czysty... nie ma majonezu ani na bagnecie ani pod korkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze masz pęknieta głowice? sprawdzałeś czy nie ma peknieć?

Ja kiedyś 2 razy wymieniałem uszczelkę i okazało sie ze głowica była pęknięta chociaz nie było tego widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na warsztacie gdzie zajmują się np. planowaniem głowic, szlifami tam powinni mieć mozliwość sprawdzenia głowicy. a mam takie pytanie czy bordzo wzrasta cisnienie płynu jak zaręcisz korek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tę objawy co ty uszczelka do wymiany i sprawdzenie szczelności glowicy na dodatek zima jest a ogrzewania brak he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...