Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Geometria zawieszenia - prośba o opinie


hydzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Niewiele postów napisałem, ale wiele tutaj przeczytałem i wiele rzeczy się z tego forum dowiedziałem, dlatego zapytuje Was, bo wiem, że są tu ludzie, którzy znają się na rzeczy.

Do rzeczy.

Ostatnim czasem wymieniałem zawieszenie na zestaw z firmy RTS. Należało zrobić zbieżność. Zostało to zrobione na dość porządnym sprzęcie, zbieżność ustawiona (wydruk w załączniku). Auto jednak ściąga minimalnie w prawo, może nawet więcej niż minimalnie. Mogę powiedzieć, że trzeba nawet trochę z nim walczyć, żeby jechało prosto. Na wydruku zauważyłem, że kąt pochylenia prawego przedniego koła jest sporo różny niż dla koła lewego. Czy może to być przyczyną opisywanego wcześniej zachowania na drodze? Proszę o opinie.

Jeżeli istnieje jakiś sposób na eliminację tej różnicy kątów to jak i gdzie to zrobić (ewentualnie za ile) - o ile może to być powodem zachowania jak opisuję.

Dodam kilka szczegółów: A4 B5 Avant 1997, AFN 110 KM, zawieszenie 1BE, koła 205/55/R16.

zawias.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąta pochylenia koła z przodu się nie ustawia bo nie ma regulacji.

Prawidłowy kąt pochylenia koła wynosi

Pochylenie kół, przód:

1BE: -0°40' +/-0°25'

W twoim przypadku lewe koło nie mieści się w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za uwagę. Dziś byłem u innego człowieka od geometrii i też mam wydruk. Zgoła inne wyniki wyszły. Jutro zamieszczę foto i poproszę o komentarz.

Kąta pochylenia koła z przodu się nie ustawia bo nie ma regulacji.

Prawidłowy kąt pochylenia koła wynosi

Pochylenie kół, przód:

1BE: -0°40' +/-0°25'

W twoim przypadku lewe koło nie mieści się w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to kąt pochylenia koła sie regulujie sankami zawieszenia .Tyle że przy regulacji jedna strona jest zależna od drugiej. Zbieżność ponoć nie ma wpływu na ściąganie auta tylko kat pochylenia kół .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat. Prawdopodobnie mam zblizony problem z pochyleniem przednich kol, ze tak spytam regulacja sanek to mocno skomplikowana operacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat, jak poprawnie ustawic sanki zawieszenia przedniego? bardzo skomplikowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno są otwory centrujące z przodu sanek

Edytowane przez daro87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...