Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasięg na pełnym zbiorniku paliwa wg FIS ile wam pokazuje ?


kubajvc

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie czysto w celach informacyjnych . Ile wam pokazuje na wyświetlaczu kilometrów do przejechania na pełnym baku ? ja zawsze tankuje tak samo czyli pod korek łącznie z odpowietrzeniem zbiornika i kiedyś jak wsiadałem do auta pokazywało mi 1333 km a teraz mi pokazuje 1100 już któryś raz z kolei tak mam . zastanawiam sie dlaczego . Ciągle na tej samej stacji ciagle taki sam system tankowania . hmmm może gorsze paliwo ? na jakiej zasadzie to jest obliczane ? pływaka czy dawki ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy u mnie 1100 czy 1150 ale za każdym razem tyle samo.

Więcej nie widziałem by pokazywał.

Mówisz jakość paliwa ?

Zbiornik Audi to nie laboratorium i nic tam jakości ci nie zmierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez fis mierzy srednia z ostatnich 100km i wylicza ile zrobisz na baku.Jezeli srednia miales małą "trasa" to po zatankowaniu do pelna pokaze wiecej do przejechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord to 1350, a tak to pokazuje niecałe 1200. I zależy to od trybu Twojej jazdy tak jak kolega wyżej napisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ja po tankowaniu zawsze pierwsze co robie to resetuje wszystkie srednie . nawet mimo tego fis pamieta jak jezdziłem wczesniej ?heheh kolega mowi ze rekord zrobił 1350 :D to niezle postaram sie przebic moze kiedys . zawsze wydawało mi sie ze 1333 to max :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ja po tankowaniu zawsze pierwsze co robie to resetuje wszystkie srednie . nawet mimo tego fis pamieta jak jezdziłem wczesniej ?heheh kolega mowi ze rekord zrobił 1350 :D to niezle postaram sie przebic moze kiedys . zawsze wydawało mi sie ze 1333 to max :D

No przecież jakoś musi to "wyliczyć" wiec skąd weźmie średnie spalanie ?? założy 2;3;4; może 10L ?? Czyli pamięta, poza tym FIS w B6 nie pokazuje zasięgu z dokładnością do 1 km tylko do 10 bynajmniej tak jest u mnie więc mi np. nie pokazuje 1333km. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a jak to jest z rezerwa ? probował ktos przejechac pare kilometrów jak na fisie było 0 ? nigdy tego nie robiłem ale miałem ostatnio taka przygode ze miałem 20 km wskazówka lezała i bałem sie ze zaraz mi zgasnie albo moze jakis system jest ktory odłącza dopływ paliwa zeby sie czasem nie zapowietrzył silnik ? tak tylko teoretyzuje . ile mozna zrobic jak ma sie 0 na FIS ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 0 przejechałem z 5-6km bo tyle miałem do stacji, auto nie stanęło po drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jakis system jest ktory odłącza dopływ paliwa zeby sie czasem nie zapowietrzył silnik ?

Nie ma takiego systemu.

Po to się zaświeca kontrolka rezerwy byś zatankował i nie czekał aż ci auto stanie z braku paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak skasujesz FIS to tylko na potrzeby zasięgu FIS sobie zapamięta ostatnie spalanie.

Dlatego jak mam trasy pokazuje mi 1200 km, w mieście 900 km i się to zmienia :]

a na rezerzwie gdy było 0 i wskazówka leżała zrobiłem kiedyś 20km po mieście, potem na stacji odpalił od strzała więc jeszcze coś musiało być w układzie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie po zatankowaniu do oporu i przejechaniu 20-30 km ze średnim spalaniem 4,5 l/100km FIS pokazuje 1300 km zasięgu, ze dwa razy pokazał około 1500 km. Tankuje jak pokazuje zasięg 100 km i wchodzi 59-60 litrów :decayed:

Gdzieś kiedyś znalazłem sposób poprawiania wskazania średniego spalania vagiem, być może wskazywany zasięg też można skorygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też kiedyś pokazało przy tankowaniu na trasie 1400 km do zrobienia, ale jazda na tempomacie 90km/h a jak jest ostra jazda po mieście to po zatankowaniu nawet poniżej 900 pokazuje. Na 0 do przejechania zrobiłem też nie jednokrotnie 20 km i to nie w trasie. A max na zbiorniku udało mi się kiedyś przejechać 1200km ale oczywiście prawie tylko trasa. Zimą jeżdżę na 16 205 a latem na 17 235 i latem mi mniej pali niż zimą więc rozmiar koła chyba nie ma za bardzo znaczenia. Przynajmniej z moich doświadczeń tak wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi raz pokazał po tankowaniu że zrobie 1410km a jak wyświetlał, że zrobi 0km to udało mi się zrobić ponad 30km ale srake miałem niezłą :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co byscie zrobili jakby wam sie zapowietrzył układ ? konczy sie paliwo gasnie wam w trasie albo i nawet na stacji zalewacie do pełna i co dalej . auta na zwykłej pompie pojda po dłuzszym kręceniu a co sie dzieje przy autach na pompowtryskach ? trzeba zassac ropke do filtra paliwa albo moze samostartu prysnac troche w filtr ? jakie macie pomysły ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co byscie zrobili jakby wam sie zapowietrzył układ ? konczy sie paliwo gasnie wam w trasie albo i nawet na stacji zalewacie do pełna i co dalej . auta na zwykłej pompie pojda po dłuzszym kręceniu a co sie dzieje przy autach na pompowtryskach ? trzeba zassac ropke do filtra paliwa albo moze samostartu prysnac troche w filtr ? jakie macie pomysły ? :)

Sam się odpowietrzy jak będziesz kręcił rozrusznikiem masz przecież dwie pompy paliwa jedna w zbiorniku elektryczna a druga to tandem pompa czyli pompa paliwa i vacumpompa, elektryczna napełni filtr a resztę zrobi druga pompa o proszę 2 post dla potwierdzenia http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/b6-avf-wymiana-filtra-powietrza-oleju-filtra-oleju-filtra-paliwa-8588/index2.html:wink: coś link nie hasa ale w dziale warsztat dla b6 masz opisaną wymianę filtrów i tam jest post kolegi Musashi o treści "wg informacji z serwisowki silniki a4 b6:

"Samochody z 4-cylindrowym silnikiem lub 6-cylindrowym silnikiem 2,7 l i 3,0 l

Za względu na budowę silnika i zamontowaną w zbiorniku paliwa wstępną pompę paliwa układ paliwowy w samochodach z silnikiem z pompowtryskiwaczami i silnikiem Common Rail nie musi być odpowietrzany.

Układ paliwowy odpowietrza się sam przy uruchomieniu rozrusznika."

tak wiec napełnienie filtra paliwem nie powinno zaszkodzic, jednak nie jest wymagane, silnik sam sobie poradzi :)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie mozna kilka razy wlaczyc i wylaczyc zaplon, wtedy pompa pocisnie paliwo gdzie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed B7 miałem Vectrę C i raz 5 km przed domem bak był prawie pusty a auto przestało reagować na gaz i tak dojechałem w wolnym trybie z duszą na ramieniu sobie do domu :suicide_anim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zalałem go do pełna.

Na FISie pokazał datę Bitwy Pod Grunwaldem czyli 1410 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim zalaniu do pełna pokazało mi 1270km, ale powoli juz zaczyna spadać. Przy standardowej codziennej jeździe wychodzi mi na ogół zasięg ok 1050km na pełnym baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...