Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylne głośniki nokia


reizen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

W najbliższym czasie muszę zabrać się za sprzęt Audio w moim samochodzie , bo jeden głośnik z tyłu strasznie charczy , a radio samo się podgłasza.

Radyjko będę na pewno zmieniał w najbliższym czasie na jakiegoś Kenwooda albo Alpine , raczej z przewagą Kenwooda.

I mam pytanie co z tymi głośnikami z tyłu , bo ja z tego co czytałem tu na forum to te głośniki grają całkiem nieźle , czy warto zmieniać te stare głośniki na te same tylko że w lepszej kondycji ? Czy od razu kupować jakieś inne , nowe ?

Dodam że wymiana na takie same ale w lepszej kondycji bardziej mi się uśmiecha bo koszt zakupu seryjnych głośników to groszowe sprawy patrząc na ceny dobrych firmowych głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to juz Twoj wybór tez zalezy czego oczekujesz od Głośników:)) jezeli ori graja fajnie czysto to bym pozostal przy nich...a jak tak nie jest to mozesz zmienic na jakies hertz-a lub cos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat gdyż z tyłu mam dobre jakościowo głośniki coś około 400 zł za dwa firmy JBL. Pytanie brzmi dlaczego mi charczą ? Radio jest firmy JVC niedawno kupione za 440zł więc nie jest najgorsze. Z przodu są głośniki oryginalne, zastanawiam się czy mogą charczeć dlatego, że wiązka kabla puszczonego od tylnych głośników do radia to kabel jednolity, miedziany. Czy może przez to być jakiś spadek energii, charczenie głośników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,widze ze wreszczcie ktos ze staszowa.nie rozumiem jak masz podlaczone te tylne glosniki jednym kablem??orginalnie w sedanie jest tyl aktywny i posiada swoj wzmak przy jednym z glosnikow.w twoim przypadku ktos podlaczyl glosniki pewnie do radia,ale gdzies jest moze cos zle podpiete i przez to charczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalnie nie miałem głośników na wyposażeniu, więc założyłem sam ale, że miałem kabel dość długi (od domofonu) dokładnie 6 żyłowy no to pociągnąłem jego. Tyle tylko, że ten kabel jest jednolity miedziany nie pleciony. Wygląda identycznie jak ten miedziany drucik w kablu antenowym :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowimy o glosnikach na polce,nie w tylnich drzwiach?ale tak czy tak to ten kabel to MASAKRA:facepalm:

to musi charczec!Podlacz glosniki dobrym miedzianym kabelkiem 2x2,5mm do radia pod sekcje tyl,przod pod sekcje przod i jesli radio jest sprawne i glosniki tez to nie ma prawa charczec.Ps.jakie te jbl masz? podaj dokladna nazwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki to JBL GTO 6... i właśnie idąc z garażu do domu siadając przed kompem aby napisać co to za głośniki, musiałem zapomnieć :) skleroza :facepalm: Ale odnośnie grania to coś porobiłem z kablami nawet ich nie zmieniałem (zostawiłem te miedziane) coś poprzestawiałem z tyłu na kablach, trochę przy głośnikach i ... DZIAŁA ;) wszystko sprawnie gra i huczy jak talala :P a odnośnie głośników to 6606 coś z 6 napewno ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,to powodzonka w realizacji:hi:

---------- Post dopisany at 23:13 ---------- Poprzedni post napisany at 23:08 ----------

ps.audio zrobilem i mimo cholernych kosztow i mnostwa pracy(bo przerobka drzwi na 16-ki i wygluszenie w naszym autku to spore wyzwanie:wink:) jak bym mial robic to jeszcze raz to bym ,,ZROBIL":banan:warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...