Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Moje czarne autko


hecz

Rekomendowane odpowiedzi

img2643or8.jpg

Moje drugie auto, poprzednio jeździłem Oplem Astra F 1.6 z lpg (1991r.). Astra poszła prawie 2 miesiące na żyletki :> Już nie było sensu do niego dokładać...

Polowałem na Hondę Civic, Nissana Primerę... dość przypadkowo zakupiłem to Audi, znajomy był w Niemczech, wysłał fotkę a ja podjąłem szybką, męską i chyba dobrą decyzję :)

Autko przyjechało na kołach z Niemiec, stało w komisie 2 dni, ogłoszenie pojawiło się też na mobile.de. Rok produkcji 1997, pierwsza rejestracja III 1998, 1.6 benzyna, kolor czarny, przebieg 182tys., jeden właściciel rocznik 1949, do końca serwisowane w ASO - ostatni przegląd w maju 2008, wyposażenie (nie wiem co było w standardzie więc wymienię co jest ważniejsze): ABS, wsp. kier., elektr. szyby przód i elektr. szyberdach + domykanie, elektr. lusterka, 4 pod. pow., centr. zamek, immobilizer, św. przeciwmgielne wbud.w reflektory, regul. kierownicy, felgi alum 15" + roczne opony 205/60/15 i 195/60/15, radio Blaupunkt CD30 (stare jak świat ale gra przyzwoicie i pozostanie). Stan oceniam na 5+, środek i bagażnik jak z salonu, silnik suchutki, lakier super z kilkoma ryskami.

Silnik 101KM, to nie rakieta ale radzi sobie :wink4: Mogę porównywać Audi z Astrą którą jeździłem ostatnio, nowym VW Polo którego używałem i Oplem Vectra ten sam rocznik, jak na auto 10 letnie to dla mnie rewelacja. Wygoda, komfort jazdy, jakość wykonania, dopracowanie szczegółów (np. pęseta do wyciągania bezpieczników :naughty:) - rewelacja, wzór do naśladowania.

Po zakupie na drugi dzień dołożyłem sterownik centralnego zamka (niezły patent z domykaniem :cool1:). Na pewno w ciągu tygodnia wymienię rozrząd, olej zostawię bo ma tylko 3 miesiące. Do zrobienia jest jeszcze licznik, nie świecą dwie żaróweczki chociaż nie są spalone (elektryk który dokładał mi sterownik przypuszcza że przerwane są ścieżki), do wymiany jest wahacz - lewy-górny-tylny.

W przyszłości pomyślę nad aluminiowymi ramkami na zegary i ramkami pod tablice, na zimę dokupić trzeba obowiązkowo felgi stalowe + zimówki, reszta bez zmian bo i tak wygląda całość rewelacyjnie :wink4:

teraz tylko kwestia czy przy wymianie rozrządu wymienić również pompę wody i czy wymienić tylko wybity jeden wahacz czy całą stronę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super autko , dowód na to ze nawet seria jest ladna, daj wiecej fotek i środeczka tez. Co do wymiany pompy nie jestem fachowcem ,wiec nie wypowiadam sie. :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo ładna, w środku też niczego sobie, ja niestety też nie mam klimy, i mam ten sam silnik, daje rade ale uparłem się i przymierzam sie do zmiany na nowszy, bardziej wyposażony egzemplarz B5 :naughty:

i fajny szczery opisik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ślicznie zadbana tylko nie ten silnik już lepiej wziąłbym 1.9TDi 110KM, trochę ciemniejszy welur foteli, wolałbym kierownice od modelu '98r., klimatyzację, założyłbym felgi Toora T950 '17, przyciemniłbym tylne szyby, również założyłbym przednie reflektory od modelu '99r., metalową/aluminową nakładkę na pedał sprzęgła, hamulca, gazu, tłumik sportowy KM MALON model TURBO E, jakiś porządny radioodtwarzacz CD/MP3, subwoofer, świecąca gałka skrzyni biegów, i gitara :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli pompa nie jest na rozrzadzie to nie jest to mus. Auto spoko :)

ADP ma pompe na pasku klinowym, musu nie ma ale lepiej zrobić koszt 90 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...