Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niebieskie żarowki świecą na żółto zamiast na biało


peju

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem zarowki:

Philips H7 Blue Vision ultra | 2 żarówki BlueVision H7 + W5W

ale nie daja one bialego swiatla. Swieca nadal na zolto, jest to troche jasniejszy zolty niz standardowo.

temperatura barwowa to 4000K wiec to nadal bardziej zolta barwa niz biala

i w sumie nie spodziewalem sie rewelacji.

przekonalem sie dopiero gdy kuzyn kupil je do Opla i faktycznie, efekt zblizony byl do xenonow a swiatlo bylo rzeczywiscie biale.

stad kupilem, zamontowalem u siebie a tu efekt zupelnie inny niz oczekiwalem.

czy to ma zwiazek z tym ze w reflektorach od A4 zarowka jest w jakiejs otoczce/blonie ktora spowrotem swiatlo biale zamienia na zolte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarowka jest w jakiejs otoczce/blonie

Bez przesady, to nie dziewica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o zarowki same w sobie tylko ze po zamontowaniu w reflektorze nie swieca bezposrednio tylko przez jakas blende.

czy to jest powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam takiego :hi: który chyba ma 4500 ori i to dalej pali na żółto, a troszke bielej świeci, jak dla mnie osobiście za żółte więc przypuszczam że musisz założyć 5K - najmniej :wink:

u mnie osobiście pali 5500 i jest juz fajnie :decayed: 6K i w górę już będzie wchodził w niebieski delikatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten zestaw. I zdziwiony byłem kolorem świecenia, może to dlatego, że tylko część bańki jest barwiona na niebiesko.

Osobiście więcej nie kupię tych żarówek. Pierwsza sztuka przepaliła się po ok 2miesiącach na trasie, druga sztuka jakieś 15min później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te żarówki Philipsa świecą się na bialo tylko w trybie DŁUGICH. :) Miałem je. Żywotność mają naprawdę super. Rozbiłem auto przodem lampy popękały żarówki ocalały. Ja śmigałem 2 lata na nich teraz ojciec jeszcze na nich śmiga 3 rok :D

Teraz mam Xsenony i całkiem ładnie świacą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biale swiatlo uzyskasz z osram cool blue hyper. Niestety zarowki bez homologacji ale naprawde polecam. Pol roku smigam i fajne biale swiatlo nie zolte. Minus kiepska widocznosc na mokrej nawierzchni.

Wysłane z mojego onetouch EVO7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...