Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Po serwisie zapala się żółta lampka oleju "min"

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

podbijam, bardzo prosze...

Opublikowano

ucieczka oleju to zwykle albo turbina, albo odpowietrzenie silnika ( pokrywa głowicy) albo uszczelniacze zaworów. Jeżeli mechanik ma doświadczenie w temacie 1,9 tdi. to przyczyny i objawy ubytków oleju są dokładnie takie same.

Na początek niech obejrzy zawartość dolotu.

BTW. Wg. VW Audi, zużycie nawet 1L/1000 km oleju jest w normie.

Opublikowano
6 godzin temu, Musashi napisał:

ucieczka oleju to zwykle albo turbina, albo odpowietrzenie silnika ( pokrywa głowicy) albo uszczelniacze zaworów. Jeżeli mechanik ma doświadczenie w temacie 1,9 tdi. to przyczyny i objawy ubytków oleju są dokładnie takie same.

Na początek niech obejrzy zawartość dolotu.

BTW. Wg. VW Audi, zużycie nawet 1L/1000 km oleju jest w normie.

 

Czyli niech zacznie od dolotu, gdybyś jeszcze troszkę szerzej mógł opisać to byłbym bardzo wdzięczny.

Opublikowano

To ja dodam jeszcze jedno.

Zdarzył mi się taki przypadek że po zalaniu oleju Castrol Edge 5W30 czyli jak najbardziej zalecany dla grupy VAG klientowi zaświeciła się żółta kontrolka.

Silnik BRD wlane 4,5 litra, na miarce która jeździła ponoć od lat stan 3/4.

I co?

Okazało się że jak to zwykle klient nie wszystko mówi. Jak doszliśmy do tego po 4 godzinach to nagle klient przypomniał sobie wszystko.

Okazało się że uderzył 6 miesięcy wcześniej w wystający krawężnik, miska zaczęła lać. Podjechał do pierwszego lepszego mechanika. Tam założyli miskę ze szrotu a w niej był czujnik poziomu oleju nie tej samej wysokości co oryginał, bo są różne.

 

Najlepiej sprawdź jaki jest przewidziany do Twego auta i wymień go czy dobry czy zły bo często padają. 

Opublikowano

Tyle, że Paweł u mnie faktycznie tego oleju ubyło tyle ile pisałem... Więc kontrolka chyba miała prawo się zaświecić. Dolałem teraz 400ml mam już prawie pod max i już się nie zaświeca, jednak martwi mnie to, że te 300-350ml gdzieś mi uciekło lub wypiło przez te 2 tysiące kilometrów.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Dziś rano mnie zaskoczyła kontrolka OIL min

sprawdziłem bagnet jest nawet odrobinę ponad max (od dawna) po uruchomieniu zgasło ale czekam aż zapali sie za 100km ponownie...

poczytałem tutaj trochę tutaj i pare pytan sie urodziło

1. Czy możliwe że to czujnik poziomu oleju? czy koniecznie jest rozebranie miski by go wymienić gdzie on sie miesci i czy jest drogi ? moze uzywka?

2. Może odma? ale jak ją zlokalizowac i samemu ew. sprawdzić jej ew. uszkodzenie?

Dodam ze 6 tyś km temu wymieniałem imbusa (samego) i chciałem za ok 3 mc zrobic regeneracje ą pompy na juz tą dobrą ...

no chyba ze feralny bagnet ....

ja mam 03G 115 611 T

a chyba powinien być ten krótszy 03G 115 611 AE

WP_20170228_12_54_29_Pro.jpg

WP_20170228_07_34_03_Pro.jpg

Opublikowano

a olej dawno wymieniany? byc moze ON w oleju?

Opublikowano

Jakoś nie mogę nawąchać ON olej wymieniałem końcem września 4,5 tyś km temu

ale wywąchałem podstęp mimo iż miałem max na bagnecie postanowiłem dolać oleju bo kontalaka po zamknieciu maski (reset) wyskoczyła raz jeszcze po 20km

Zakupiłem bagnet z końcówką EA i okazuje sie rzczywiście krótszy

chyba ze był silnik wymieniony :huh::facepalm:

narazie nie wyskakuje kotrolka (dolałem 0,2) a przejechalem 150km

WP_20170302_17_15_56_Pro.jpg

WP_20170302_17_15_44_Pro.jpg

Edytowane przez Karasik2

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

kurcze to jest różnica w długości bagnetu.

 

Jak to sprawdzić czy np w mojej b7 2.0tdi brd powinien być ten dłuższy czy już krótszy bagnet?

Opublikowano
40 minut temu, PawelVK napisał:

kurcze to jest różnica w długości bagnetu.

 

Jak to sprawdzić czy np w mojej b7 2.0tdi brd powinien być ten dłuższy czy już krótszy bagnet?

wyciągasz ten co masz spisujesz numer dzwonisz do aso podajesz VIN oni ci podaja numer porównujesz i włala

Opublikowano
15 minut temu, Karasik2 napisał:

wyciągasz ten co masz spisujesz numer dzwonisz do aso podajesz VIN oni ci podaja numer porównujesz i włala

kumam dzięki za odp.

 

A tak w ogóle to ile oleju dolewasz do swojej brd na 10000km?

Opublikowano

ostatnio dolałem ok 0,3L a od wymiany minęło 5000

Opublikowano

Hmm no to ja od wymiany przejechałem już 9000km, przez ten czas dolałem już ok 1.4L więc chyba trzeba będzie mechanikowi powiedzieć żeby się przyglądnął gdzie ten olej ucieka/spala

Oczywiście nie dolałem 1.4L na raz tylko dolewałem mniejsze ilości co kilka razy, tak żeby na bagnecie był mniej więcej stały poziom.

Edytowane przez PawelVK

Opublikowano

f5 panowie co myślicie o moim "wyniku" napisałem post wyżej :)

Opublikowano

Według mnie troszkę dużo. Ja dolewam max na 12 000 km ok. 0,7-0,8 l. Faktem jest, że mam zapocona pokrywę zaworów.

Edytowane przez Kolo91

Opublikowano

Mi też sie wydaje że dużo..

Opublikowano

No to nie dobrze, cholera ciekawe jaka tego przyczyna

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam,

czy w silnikach BRE również jest problem z długością bagnetu?

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 26.04.2014 o 21:19, bulayooo napisał:

błąd w numerze powinien byc 03G115611T, który teraz jet zamienny na 03G115611AE.

Ja mam koncowke 611 i K w koleczku... tez mi sie zapala kontrolka...

Czemu mam jakies k?

Opublikowano

Nikt nic nie wie?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.