Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Navi dedykowana A4 B6 (2004, 1.8T Q) - brak FIS


Cezarrr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Radio raczej mało popularne dlatego ciężko wyszukać jakieś info w necie.

AUDI_A4_ACS_8950.jpg

Radio działa, grał nawet tył odrazu po podpięciu (mam aktywny system) ale średnio brzmiało. Dorzuciłem adapter, żeby poprawić dziwięk i pomogło. Teraz dzwięk jest jak na ori. radiu (Sympchony II). Radio do orginalnej wiązki ma wpięty moduł can, który wdł. opisu ma przetwarzać sygnał z radia i wyrzucać info. na FIS i tu zagadka. Moduł teoretucznie działa i tak jakby używał cana bo: radio ma zasilanie (z tego co wiem przy nie ori. trzeba ciagnąć dodatkowe zasilanie), po zapaleniu świateł włącza się podświetlenie i przyciemnia się o jeden odcień wyświetlacz. Brakuje wyświetlania na FISe.

Pytanie, czy teraz pozostaje kwestia kodowania? Na Vagu w 17-Instrumental mam wbite codowanie 17 (1-radio + 16 pozostałe urządzenia czy jakoś tak).

Na rozpisce z radia są cam_L i can_H i kable pokrywają się z pinami w orginalnej kostce samochodu, czyli są podpięte. Zastanawia mnie jeszcze pin 3 w kostce zasilania samochodu (K-bus), do tego pinu nie idzie żaden sygnał z radia, jest pusty. Może to bruździ, co ew. trzeba było by z radnia do niego podciągnąć?

Nie jest to jakoś może upiardliwe, ale skoro jest opcja podłączenia to dlaczego nie pokombinować:)

Macie jakieś sugestie? Będę wdzięczny za każde info.

Opis wyjść radia.

Navi_Wyjscia.jpg

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k-bus to diagnostyka ,a te radio tego nie ma. Co do braku info na fis to kodowanie powinno załatwić sprawe jeśli oczywiście ten wynalazek ma taką opcje bo z tego co mi wiadomo to nie zawsze to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś napewno po can lata jak już pisałem więc 'teoretycznie' fis tez powinien być.

JaKiś pomysł z kodowaniem? Grzebać w kodowaniu licznika, czy jest jakieś inne miejsce z którego można to ogarnąć? Jakieś sugestie jakie dokładnie kodowanie?

Tak na marginesie to ten wynalazek całkiem nieźle się sprawuje;-), ale napewno nie jest wart ceny za którą go sprzedają.

Xperia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Channel 062: CAN-Databus Infotainment (Installation List)

+00001 = Radio (Optional)

+00002 = Telephone (Optional)

+00004 = Navigation (Optional)

+00008 = Telematics (Optional)

+00016 = Intrument Cluster (Standard - only coded with 2nd Component)

I tu mam wbite 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koponuje sie

To po Polsku jest to słowo czy po Hucu ?

Bo nijak rozkminić nie można.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np.

Radio dedykowane Audi A4 S4 od 99r do 07r. Gps Pip Dvb-T Net Dvr - Stacje Dedykowane Audi - ACS - Radia dedykowane, zagłówki, dedykowane kamery cofania, ramki radiowe, telewizja cyfrowa dvb-t4 mpeg4, mapy oprogramowanie, konwertery złącza przejściówk

tylko z jakimś już innym softem. Szukaj po "radio dedykowane Audi A4 b6" trochę sie tego pojawiło ostatnio.

Foty jak się "koponuje" postaram się dziś dorzucić, o ile się ogarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i fajne funkcję też ciekawe ale , ale cena koszmar.

Zgadzam się w 100%. Wpadło mi w łapska z drugiej ręki za dużo mniej.

---------- Post dopisany at 19:24 ---------- Poprzedni post napisany at 17:13 ----------

Kilka fotek. Trochę było ciemno.

DSC_0069.jpg

DSC_0074.jpg

DSC_0058.jpg

DSC_0053.jpg

---------- Post dopisany 17-01-2014 at 11:34 ---------- Poprzedni post napisany 15-01-2014 at 19:24 ----------

I d*pa z kodowania. Żadna kombinacja nie działa, sprawdzałęm 20, 21. Tomek tak jak sugerowałeś zamieniłęm can_H i can_L miejscami. Efekt taki, że radio straciło zasilanie, czyli cany są podłączone dobrze i moduł can raczej działa. Dostałem w pakiecie jeszcze drugą wiążke z wtyką jak do RNS-a, pogrzebie jeszcze na niej. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? :) Ew. może ktoś z Was ma do polecenia jakiegoś kumatego fachowca w Wawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe że to radio nie obsługuje FISa, a może coś w ustawieniach radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie przewaliłem dokładnie, nic nie znalazłem, fis wdł. instrukcji powinien działać p&p (i tu kłąnia się różnica między teorią a pratyką:)). Obadam drugą wiązkę jak nie zachula to trudno. Jakoś to zniosę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...