Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wymiana łożysk


dany1135

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam wymienić łożyska z przodu ?

Mam pytanko czy ma ktoś schemat przedniego zawieszenia, bo za bardzo nie wiem od czego zacząć ?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wymianą łożyska jest troche roboty do tego są potrzebne narzędzia po 3 troche wiedzy o mechanice :wink4: jak to wszystko masz to w warunkach polowych czyli brak możliwości podniesienia całego auta zajmie ci trochę czasu jeśli chodzi o kolejność to po zdjęciu koła będziesz widział co trzeba ściągnąć po kolei żeby wyjąć całą piastę czyli tarcza zacisk półoś wahacze itp :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybicie wybiciem stare mozna wybic, bo i tak sie do niczego nie nadaje, ale nowego nie wolno wbijac bo je uszkodzisz, łozyska zawsze sie wprasowywuje, i do tego potrzebna juz jest prasa. Rozbierania troszke jest odkrecasz wachacze dolne w miejscu gdzie sworznie wchodza do piasty, wybijasz sworznie, odchylasz piaste wyciagasz z niej przegub z poloska, nastepnie demontujesz zacisk klocki jazmo i tarcze. Odkrecasz koncowke drazka i gorne wachacze wybijasz sworznie i wyciagasz cala zwrotnice, puzniej wybijasz lub wyprasowywujesz piaste ze zwrotnicy na piascie przewaznie zostaje bierznia z lozyska wiec delikatnie ja nacinasz ze by nie uszkodzic piasty i zciagasz, i wyprasowywujesz stare lozysko ze zwrotnicy, nastepnie wprasowywyjesz nowe lozysko najlepiej jest wprasowywac starym i uwazac aby nie uszkodzic metalowego uszczelniacza lozyska, puzniej wprasowywujesz piaste i zkladasz w odwrotnej kolejnosci. Jesli cos pomylilem to mnie poprawcie, bo tak na sucho jak nie mam przed oczami rozebranego samochodu moglem cos pominac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zeby wyciagnac zwrotnice,trzeba odpiac ABS i czesto jest to najwiekszy problem,reszta tak jak kolega opisal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tarcza zeszla bez wiekszych problemow z zaciskami chodz troche musiałem pogimnastykowac sie. kostke od ABS-u masz zaraz za gumowa uszelka(po kablu latwo ja zlokalizujesz)potem przeciagasz ten kabel przez zwrotnice nie zapomnij odpiac klemy od aku

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...