Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B5 AJM Srebrna strzała


petera4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A więc krótko....

po przygodach z japończykami typu Honda i Mitshubishi przyszedł czas na "niemca", wybór padł na srebrną A4 i jak narazie się nie zawiodłem, auto dośc dobrze wyciszone, w miarę fajny środek choć niestety na zewnątrz jest trochę roboty ale po kolei wszystko się zrobi - "po woli a do celu jak to mówią". Auto kupiłem w zeszłym roku w czerwcu w komisie, stała sobie A4 i czekała właśnie na mnie, troszkę mnie bolały te wgniotki na niej ale gdy wsiadłem i się przejechałem uznałem że będzie dobrze i mówię żonie "biorę ją". Zaraz po zakupie auto wylądowało u mechanika - cel??!! wymiana kompletnego rozrządu, płynów i ogólne sprawdzenie wozidła. I tak po kilku miesiącach doszedłem do wniosku, że jednak wolę japończyka - wybór padł na Eclipsa 2-giej generacji i tak Audi wylądowało na tablicy ogłoszeniowej. Muszę powiedzieć że kręciłem z potencjalnymi klientami i tak opowidałem a aucie żeby tylko nie kupili - żona pytała co ty robisz?? ja powiedziałem żal mi tego auta i ogłoszenie zniknęło i po rozmowie z żónką doszedłem do wniosku że jednak Audi zostaje w domu i pwoli doprowadzam go do super stanu.

MODEL:Audi A4 B5 FL

SILNIK:1.9 tdi AJM

MOC:116KM

MODY POD MASKA:seria

ZAWIESZENIE:seria (narazie)

UKLAD HAMULCOWY:seria

KOLA:Seria Audi 16"

NADWOZIE:Seria

WNETRZE:Kierownica S4

AUDIO: Audi Concert (jednostka sterująca wymieniona niestety bo oryginał przestał grać)

I co mnie jeszcze w aucie zauroczyło to fotele, są mega fajne.

Plany:

jak zawsze są......:decayed:

Zawieszenie - obniżyć o kilka milimetrów

Porobić wszystkie wgniotki i wypolerować

Jakieś granie sobie zmodzić

zmienić te wygięte końcówki wydechu (nie podobają mi się) tylko nie wiem co do diesla wsadzić:eusathink:

.....i może coś jeszcze, czas pokaże

aha wiem co - egr do wymiany bo ciecze i górny wahacz prawy bo stuka, wyszło na przeglądzie

Ogólnie auto seryjne posiada m.in:

- czujniki cofania (fajne to jest)

- klimatronik

- korbotronik okienny z tyłu

- Esp

- i chyba tyle

Kilka zdjęć samochodu

Audi_3.jpg

Audi.jpg

Audi_1.jpg

Audi_2.jpg

Audi_4.jpg

za wszelkie komentarze z góry dziękuję

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne autko-,

po przygodach z japończykami typu Honda i Mitshubishi przyszedł czas na "niemca"..., I tak po kilku miesiącach doszedłem do wniosku, że jednak wolę japończyka -
do tych dwóch ze swojej strony dodałbym jeszcze Toyote-, miałem podobnie- zresztą do tej pory mam małe wątpliwości czy dobrze zrobiłem kupując audi :whistling:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego trzymaj to auto! Sam mam od dwóch lat B5 1,9 AJM 116 km tylko kombi i jestem bardzo zadowolony. Przejechałem 60 tyś km bez żadnej poważnej awarii ( poza czyszczeniem kierownic turbo), ani grama rdzy, dobre materiały we wnętrzu i wyposarzenie a spalanie śmiesznie małe :) W dodatku całkiem nieźle się zbiera szczególnie za miastem moment obrotowy robi swoje.

Tak że bezawaryjnej jazdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę powiedzieć że przy tych 116 KM i momencie który wynosi 280Nm przyśpieszenie tego Diesla jest na duży +, żona jeździ golfem V Plusem też z 1.9 tdi ale 105 koni i muszę powiedzieć że Golf naprawdę jest dla emeryta - bez urazy drodzy emeryci. Coś się go pomodzi i będzie OK, zależy mi na zawiasie i jakichś dokładkach typu blenda na tylną szybę i na klapę taki malutki delikatny spojlerek - taka bym powiedział "kacza d...a":facepalm:

---------- Post dopisany at 23:53 ---------- Poprzedni post napisany at 23:51 ----------

fajne autko-,
po przygodach z japończykami typu Honda i Mitshubishi przyszedł czas na "niemca"..., I tak po kilku miesiącach doszedłem do wniosku, że jednak wolę japończyka -
do tych dwóch ze swojej strony dodałbym jeszcze Toyote-, miałem podobnie- zresztą do tej pory mam małe wątpliwości czy dobrze zrobiłem kupując audi :whistling:

...a ja wciąż oglądam na portalach typu tablica czy otomoto jakie japońce ludzie sprzedają - tak już z tymi japończykami (ale i tak vtec w hondzie robi swoje:wink:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto bardzo fajne :) w opisie masz błąd 1.9 tdi AJN a ma być AJM

...dzięki Al@n , już poprawione :grin:

---------- Post dopisany 26-01-2014 at 07:37 ---------- Poprzedni post napisany 25-01-2014 at 00:18 ----------

Jeszcze zdjęcie środka samochodu.....

WP_20131225_003.jpg

lubie te fotele :wink:

---------- Post dopisany 18-02-2014 at 08:53 ---------- Poprzedni post napisany 26-01-2014 at 08:37 ----------

Witam ponownie

Wczoraj dotarł do mnie taki oto komplet :

Springi.jpg

dziękuję koledze z forum "kana"

Teraz tylko znaleźć czas na założenie ich, wpadło jeszcze audio do bagażnika (samoróbka) ale efekt dźwiękowy na baaaardzo duży plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry źle musialem przeczytać ?, mam już założony przód, siedzi fajnie(dla mnie wystarczająco), jutro idzie na wymiane tyl, potem wycięcie kata i zobaczymy co będzie dalej.

Ostatnio zrobione - łożysko przedniego koła, wyczyszczony EGR, nowe wężyki od podciśnienia.

P.s niedługo wstawie foto story z wymiany przedniego amora bo nie ma nigdzie na forum

---------- Post dopisany 07-03-2014 at 12:55 ---------- Poprzedni post napisany 05-03-2014 at 10:02 ----------

Witam, springi zalozone aczkolwiek nie widzę wielkiej różnicy na tyle w obniżeniu, przód ok. Foty wstawie niedlugo i

podyskutujemy. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sobie chwale AJM spod swiateł sobie ruszam pierwszy :naughty:

Dla mnie osobiście turbina bardzo agresywnie pompuje i z tą buda współpracuje idealnie. Moc silnika targa mną jak chce :slina:

Polecam pakiet chrom do srebrnej strzały idealne połączenie :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny srebrniak :a4fan: Na te fotele choruję już od dłuższego czasu i coś czuję, że do mnie zawitają takie półkubły :naughty: AJM niesamowita jednostka, niby tylko 116 km, ale robi robotę, ojciec ma w Passacie B5 i objechał nim już niejednego delikwenta, A4 jest do tego lżejsze więc wyobrażam sobie to połączenie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny srebrniak :a4fan: Na te fotele choruję już od dłuższego czasu i coś czuję, że do mnie zawitają takie półkubły :naughty: AJM niesamowita jednostka, niby tylko 116 km, ale robi robotę, ojciec ma w Passacie B5 i objechał nim już niejednego delikwenta, A4 jest do tego lżejsze więc wyobrażam sobie to połączenie :decayed:

to niewiem cobyście mówili po przesiadce do AJMa na koxie 170+, dla mnie nie jedzie wogóle:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musze powiedzieć że jak na te 116 koni to idzie to całkiem fajnie, przyjemnie przyśpiesza i nie mówi ze nie chce?. Jest tutaj niedaleko mnie chłopak który mówił że napisze mi do niego nowy program i zrobi z tego gdzieś około 145 - 150 koni w zależności od kondycji silnika itd. Cena jaką mi powiedział myślę że nie wygórowana - nie chce pisać oficjalnie ile. Czas pokaże co sie jeszcze z autem stanie.

Sebastiano87 nie jestem zwolennikiem chromu i chyba co będę mógł to pojdzie w czerń.

---------- Post dopisany 10-03-2014 at 12:01 ---------- Poprzedni post napisany 07-03-2014 at 22:19 ----------

Witam

W końcu założone spring

Zdjęcia przed i po założeniu springów (zdjęcia przedniego zawieszenia)

WP_20140228_001.jpg

WP_20140309_001.jpg

Tutaj zdjęcie całej sylwetki auta

WP_20140310_001.jpg

WP_20140310_002.jpg

Tył coś nie siadł tak jak bym tego oczekiwał i nie wiem dlaczego

Zdjęcia przed i po

WP_20140307_001.jpg

WP_20140307_002.jpg

I będzie trzeba dalej coś modzić :wink:

---------- Post dopisany 11-03-2014 at 16:29 ---------- Poprzedni post napisany 10-03-2014 at 12:01 ----------

Chłopaki sugestie mile widziane w sprawie zawieszenia dlaczego mi to tak dziwnie wyszło na tyle :kwasny:

wczoraj urwałem dolna dokładkę zderzaka z przodu na krawężniku - trzeba się przyzwyczaić :facepalm:

---------- Post dopisany 12-03-2014 at 20:09 ---------- Poprzedni post napisany 11-03-2014 at 16:29 ----------

Panowie a możliwym jest żeby springi były dedykowane do avanta a ja je założyłem do sedana i dlatego też ten tył mi nie siadł tak jak powienien bo np: sprężyny są trochę za długie do sedana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...