Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana calej KLIMATYZACJI jaki koszt ?


601s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, posiadam A4 B6 z 2003r S-line 1.9TDI AVF 131KM. Problem jest taki iż zatarła się sprężarka klimatyzacji, nie mam pojęcia kiedy to się stało i jak... Mechanik mówi że należy wymienić sprężarkę, osuszacz, skraplacz i przeczyścić cały układ. Chciałbym to wszystko zrobić na NOWYCH częściach, gdyż nie mam zamiaru sprzedawać auta przez najbliższe 5 lat. Pytanie jaki ogólny koszt takiej operacji, czy warto wszystko wymieniać na NOWE części i czy maja to być oryginały czy zamienniki i najważniejsze czy zna ktoś jakiś porządny warsztat który by się tym zajął od dechy do dechy w województwie warm-mazurskim lub pomorskim. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wymienił na nowe bo u zywane nie wiadomo ile jeszcze polata tym bardziej że chcesz go trzymać

a jak zrobisz wszystko na nowych częściach to będziesz jezdził z spokojnym sumieniem że ci nie padnie znowu

aaa i org chyba że serwis za to sobie ceni 4 razy tyle co za dobry zamiennik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem

Skraplacz RNF -250zl

Osuszacz RNF - 100zl

filterek - 50zl

kompressor uzywka -350zl

plukanie jakies 600-800zl

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wypuka go?:)

---------- Post dopisany at 17:19 ---------- Poprzedni post napisany at 17:14 ----------

wpisałem w google skraplacz i wyskoczyła mi chłodnica klimatyzacji to o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłodnicę klimy kup nową z zamiennika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zero uzywanych gratów, tylko nowe, moga byc zamienniki. Układ musi byc sterylnie czysty i suchy jak ma pracowac dluzszy czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa sprężarka, skraplacz i filtr, przewody i parownik mogą zostać stare, ale trzeba dokładnie wypłukać, najlepiej rozebrać wszystko na części. Przerabiałem parę lat temu zatarcie sprężarki w mniejszym audi, zestaw tak jak powyżej plus fabrycznie nowa sprężarka i klimatyzacja pracuje do dzisiaj bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat.

mam podobny problem z zatartym kompresorem klimatyzacji w A4 B7. W zeszłym roku wymieniłem sam kompresor i klima pochodziła 3 no może 4 tygodnie po czym zerwało sprzęgło. Kolejny kompresor zatarty, a że nie było gorąco to zostawiłem temat na później.

Teraz zamierzam naprawić jak należy układ bez półśrodków, kompresor regenerowany już mam, osuszacz nowy mam, skraplacz nowy zakupie niebawem, przewody zdemontuje i bede je płukał mył i wydmuchiwał, ale największy problem wydaje mi się z parownikiem, co z nim zrobić aby go wypłukać, jak to zrobić aby juz mieć ten temat za sobą? czy są jakieś firmy w wawie co wypłuczą wyczyszczą parownik na aucie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w necie. Są takie firmy które dysponują urządzeniami do płukania klimatyzacji i będą potrafiły wypłukać również parownik bez jego wyjmowania. Jest to wykonalne z pozytywnym rezultatem pod warunkiem, że trafisz na solidny zakład. Pamiętaj o odpowiedniej ilości oleju w układzie.

Sposób wykonania: Światowa 24 Warszawa Włochy

Warszawa

Termin wykonania: tel, 22-863 54 45

Jak zamówić: tel. kom. 0-602-603-275

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do warsztatu Ci nie pomogę za bardzo, ale gdybyś potrzebował części to z własnego doświadczenia polecam http://www.autochlodnice.com/chlodnice,wody-audi/k,100103,5/ Szeroki wybór, ceny tez w miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak jesteś z woj. Lubelskiego to mogę Ci polecić warsztat w którym mi zrobili wymianę gratów i płukanie układu specjalna maszyna. Warsztat mieści się w Krasnymstawie

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...