Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podgrzewanie tylnych bocznych szyb ?


olo3s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie.Czy w jaki sposób działa podgrzewanie szyb (tył Avant B7 ) Niby jest ta pomarańczowa siatka na tych małych szybkach,ale nie grzeje.Patrzyłem to nadmuch działa,ale ta mata nie działa tak jak w szybie tylnej.Co może być przyczyną???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to podgrzewana elektrycznie jest tylko szyba klapy bagażnika. Ścieżki elektryczne na szybach bocznych z tyłu są od alarmu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieżki elektryczne na bocznych szybach to są anteny a nie alarm.

Pewny jestes? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank alarm. Bodajże jak nie masz fabrycznego alarmu to nawet nie masz tych ścieżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam alarmu a mam te nitki... w kodach wyposażenia też nic o alarmie nie ma... co ty na to??

Ja na to iż nawet w kodowaniu w modułu komfortu jest: +256 – aktywacja czujników zbicia tylnych bocznych szyb (tylko dla nadwozia Avant wyposażonego w fabryczny alarm) a raczej to nie działa na zasadzie wróżeniu z fusów, z tego co mi wiadomo jest to właśnie klasyczny system wykorzystujący to iż zbita szyba na pewno przerwie obwód elektryczny w tejże ścieżce.

Najwidoczniej to jest tak iż pierwsza od strony przodu nitka jest od alarmu, a pozostałe dwie są powiązane z radiem/TV/etc. Bądź co bądź na pewno nie ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitki w tylnych bocznych szybach Avanta to nie ogrzewanie - choć obwód alarmu zabudowanych w tych szybkach jest podłączony właśnie do wiązki ogrzewania tylnej szyby. Jego funkcją nie jest jednak grzanie a tylko sprawdzanie przerwania obwodu w przypadku zbicia tej szyby.

Pozostałe nitki to reszta wiązki antenowej (zdalny zamek, TV, radio, webasto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :grin: a jak mogę sprawdzić czy mam alarm???Kontrolka w drzwiach mryga (oby tak dalej),ale nie miałem okazji jeszcze sprawdzać czy i jak wyje :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :grin: a jak mogę sprawdzić czy mam alarm???Kontrolka w drzwiach mryga (oby tak dalej),ale nie miałem okazji jeszcze sprawdzać czy i jak wyje :grin:

Jak masz w kieszeni drzwi taki panel to masz alarm - jeśli go nie ma... To chyba jasne :wink:

alarmfab.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm jest aktywny około 30s po zamknięciu auta, więc po tych 30s, a najlepiej po minucie otwórz drzwi kierowcy za pomocą kluczyka, a nie pilota a następnie przez przynajmniej 15s nie włączaj zapłonu, po tym czasie powinien się włączyć alarm.

Możesz też po aktywowaniu się go [czyli około 30s od zamknięcia] otworzyć klapę bagażnika za pomocą kluczyka, a nie pilota, alarm powinien się włączyć od razu.

Ewentualnie extremum czyli wybij tylną boczną szybę po upływie czasu aktywacji :naughty:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm jest aktywny około 30s po zamknięciu auta, więc po tych 30s, a najlepiej po minucie otwórz drzwi kierowcy za pomocą kluczyka, a nie pilota a następnie przez przynajmniej 15s nie włączaj zapłonu, po tym czasie powinien się włączyć alarm.

Możesz też po aktywowaniu się go [czyli około 30s od zamknięcia] otworzyć klapę bagażnika za pomocą kluczyka, a nie pilota, alarm powinien się włączyć od razu.

Ewentualnie extremum czyli wybij tylną boczną szybę po upływie czasu aktywacji :naughty:.

Rafał - ale po co. Prosta sprawa - jest panel = jest alarm. Nie ma panelu = nie ma alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieżki elektryczne na bocznych szybach to są anteny a nie alarm.

Pewny jestes? :naughty:

Tak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart oczywiście Twój sposób łatwiejszy, ale moim można także sprawdzić działanie syreny :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart oczywiście Twój sposób łatwiejszy, ale moim można także sprawdzić działanie syreny :P.

Jeśli pod kątem sprawdzenia syreny to jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...