Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne Skakanie Obrotów


Piotrm1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie.

Mianowicie mam problem z autem i borykam się z nim od kilkunastu miesięcy byłem u mechaników sam próbowałem naprawiać ale nic się nie udało. Wydałem kupę kasy i problem jak był tak jest, problem wygląda następująco po staniu auta przez całą noc zapalam auto normalnie a po naciśnięciu pedału gazu obroty auto zaczynają przebierać i tak jest za każdym razem, ale jak zapale po całej nocy niepaleniu i nie nacisnę pedału gazu to obroty normalnie się zachowują w sensie trzymają tam przykładowe 850,900 obrotów na minute. Jeśli potraficie mi cokolwiek pomóc proszę o odpowiedzi, jak komuś będzie potrzebne nagranie to mogę dołączyć.

Opis auta: Audi A4 Avant 1,9TDI 81KW 110KM motor AFN rok pro. 1996

W Aucie zostało do tej pory wymienione: Przepływomierz powietrza, sprzęgło dwumasowe nie nowy ale w dobrej kondycji z małym luzem , Nowe Turbo , Świece Żarowe, Czujnik Temperatury oraz końcówki wtrysków

Proszę o serdeczną pomoc .

Jeszcze raz serdecznie dziękuje i pozdrawiam Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co zjejmij pokrywke z pompy paliwa (nastawnik) i zobacz czy nie jest brudny sterownik jak tak to do czyszczenia. Przejedz palcem po tej calej plytce nastawnika i sprawdz czy jest zabrudzony. Jesli tak do rozebrania wyczyszczenia i zlorzenia. Nie rob tego sam jak nie masz sprzetu bo trzeba ustawiac tzw. pozycje stop steronika. Albo sam w sobie sterownik popsuty to do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam ustawienie pompy wygląda ?? napięcie RSW dawka kąt wtrysku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pod pojeciem przebierania? Wachaja sie? Szarpie? Nie dziala na wszystkie cylindry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyscic wpalic kolektor ssacy, zaslepic egr, ew moze przyjrzec sie zaworom ;P czy sie nie wieszaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze przyjzal bym sie olejowi :) mialem taka raz sytuacje i okazalo sie ze za duzo bylo nalanego i zalezalo jak stal :P dziwne ale po spuszczeniu zdeka go wszystko ustalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po silniku tez slychac ze obroty skaczą? Bo przez ta muzykę nic nie słychać. Podłącz vaga i posprawdzaj bledy napięcie rsw dawkę itd.

Wysłane z telefonu stacjonarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może potencjometr od gazu wali w ciula. Choć pewnie przy takich skokach łapał by zaraz tryb awaryjny i nie wchodził by na obroty w ogóle. Jak masz vaga to zrób tak

W grupie 000, w kolumnie nr 3 powinieneś zobaczyć wartość "0" - zacznij powoli naciskać pedał gazu aż do oporu - powinno się pojawić "255". "Odpuszczając" pedał wartość "255" powinna płynnie "powracać" w stronę "0"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watpie ze to gaz to zadko sie psuje a z tego filmiku widać ze to brudny nastawnik ,ale nastawnik sam z siebie sie nie ubrudził....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...