Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Rozgrzewanie silnika a automat


swiezak84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam jeszcze takie pytanie. z jednej strony sie slyszy ze nie nalezy rozgrzewac silnika na postoju(np. po nocy w czasie zimy), z drugiej gdzies czytałem ze dla skrzyni automatycznej jest lepiej jak przed jazda silnik pochodzi z minute, a przy silnym mrozie ze 2, zanim przełączymy z P na D. Co jest mniej szkodliwe dla autka - czekanie czy jechanie? i czasami pomimo ze gałke zmiany biegów przełączam w różne położenia na wyswietlaczu cały czas mi pokazuje położenie D. o co biega? samochod jezdzi normanie w przod i w tyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda zimnym automatem nie zrobi mu krzywdy. W niskich temperaturach warto jedynie traktować skrzynię podobnie jak silnik: nie rozgrzane- nie pałujemy. Moim zdaniem nie ma co rozgrzewać silnika/ skrzyni przed jazdą. Zimny silnik pracujący na biegu jałowym emituje jedynie więcej szkodliwych substancji i niepotrzebnie spala paliwo, a i tak po przejechaniu kilku km olej w skrzynce ma już właściwą temperaturę. Te objawy z D to będzie prawdopodobnie pozycjoner, ewentualnie uwalony komputer skrzyni ale niech wypowie się ktoś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...