Skocz do zawartości
IGNOROWANY

duże spalanie


kamiluch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem otuż moje audi 1.6 spala po 15l gazu niewiem dlaczego az tyle 2.0 mi tyle nie paliło co moze byc przyczyna instalacja zwykła na sróbę parownik tomassetto at-07 proszę o podpowiedzi co to moze być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś ewentualne błędy w komie benzynowym ?

Problemy z sondą , nieszczelność dolotu. Jest wiele możliwych przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz do gazownik podepnie Ci pod kompa i wszystko bedziesz wiedział:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja zwykła na sróbę parownik tomassetto at-07

Umiesz podłączyć komputer do śruby?

To jest prymitywna instalacja, która nie zapewnia żadnej regulacji podczas zmiany warunków pracy silnika.

Zawsze będzie to ustawione "jakoś"- albo trochę za ubogo, albo trochę za bogato.

II generacja daje już jako-takie możliwości doregulowania mieszanki, a dopiero instalacja wtryskowa w miarę szybko zmienia ilość gazu i da się to sensownie wyregulować.

Oczywiście w każdej generacji najważniejsze jest po pierwsze dobre dobranie podzespołów, a potem ich poprawny montaż.

W omawianym przypadku najważniejszy jest dobry mikser i reduktor(zresztą niewiele więcej tam jest komponentów).

Czy kiedyś paliło mniej? Ile ma przejechane na tym reduktorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na reduktorze moze 1000km regenerowalem filtry wszystko wymienione niewiem kto taki madry taka instalacje zalozyl przedemna widze ze sonda nie jest orginalna mialem uniwersalna w zapasie podmieniłem i jest troche mniejsze spalanie moze na tym trzeba sie zaczepic bylem u gazownika i troche mi go na analizatorze ustawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sonda może mieś wpływ na spalanie, gdy instalacja na śrubę? Krasnoludek kręci śrubą podczas jazdy?

Powtórzę: to najprostsza, najprymitywniejsza instalacja. Dołożenie choćby elektroniki i krokowca to już postęp i powiązanie dawki gazu ze wskazaniami sondy.

Oczywiście to dalej druciarstwo, bo powinna być instalacja sekwencyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam "prymitywna" instalacje na reduktorze tomasseto ale juz z krokowcem i pali mi tylko 11l gazu po miescie i 7l w trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz sekwencje masz podpiecie na sonde . ja mam w 2.6 v6 jedna udupiona i pali mi 20l/100km wiec ma wplyw mam zamiar odlaczyc bo palil wtedy 12;p .Sprawdz wtryskiwacze czy nie leja tez moze to byc .albo go krecisz tak ze musi tyle spalic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja niunie krece za kazdym biegiem do 3,4,5 tysi i nadal 11litrow na zwyklej instalacji z krokowcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz sekwencje masz podpiecie na sonde . ja mam w 2.6 v6 jedna udupiona i pali mi 20l/100km wiec ma wplyw mam zamiar odlaczyc bo palil wtedy 12;p .Sprawdz wtryskiwacze czy nie leja tez moze to byc .albo go krecisz tak ze musi tyle spalic:)

kolega pisal ze nie ma sekwencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...