Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Dwa rodzaje popychaczy hydraulicznych w sklepie - czy to możliwe ?


banshee

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

W sklepie zajmującym się sprzedażą oryginalnych popychaczy INA do mojej niuni usłyszałem, że są dwa rodzaje.

Różnica polega na tym, że jedne są tzw. lekkie i kosztują po zniżce 260zł/kpl (normalnie 520zł/kpl), jak róznież są zwykłe (ciężkie) i kosztują tyle co na allegro, czyli w granicach 8zł/szt.

Oczywiście moim zdaniem lepiej włozyć lżejsze, bo i ciężar popychaczy ma wielkie znaczenie na szybkość pracy układu i opóźnienia związane z większą masą, ale czy to prawda, że są 2 typy?

A może chcą ze mnie ściągnąć kasę i dadzą mi ciężkie... :kox:

Może ktoś w forumowiczów spotkał się z takim zjawiskiem?

Czekam na wasze komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wydaje mi się, bo już nie raz wymieniałem, sprawdzałem popychacze w różnych autach, że przed włożeniem należy je ścisnąć, aby olej wypłynął i same się ponownie napełniły po uruchomieniu auta, gdy była naprawiana np. głowica (zawory).

To dlaczego fabryka ładuje w nie olej i czy jest inny sposób montażu? Mam na myśli ściskanie ich przed włożeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam zamiar kupić te droższe. Nie wiem, co w nich siedzi, ale to przecież moje auto i mam zamiar być z niego zadowolony :)

Jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje.

Żeby je wymienić trzeba ściągać rozrząd i osłonę metalową pod kołami, żeby później wyjąć wałek rozrządu, czy da się to zrobić prościej?

thx[br]Dopisany: 19 Sierpień 2008, 08:03 _________________________________________________I obiecuje zrobić całą dokumentację fotograficzną wymiany, bo zdaje się (nie znalazłem), że na forum owej brak. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wydaje mi się, bo już nie raz wymieniałem, sprawdzałem popychacze w różnych autach, że przed włożeniem należy je ścisnąć, aby olej wypłynął i same się ponownie napełniły po uruchomieniu auta, gdy była naprawiana np. głowica (zawory).

To dlaczego fabryka ładuje w nie olej i czy jest inny sposób montażu? Mam na myśli ściskanie ich przed włożeniem.

Skad masz informacje ze nalezy je scisnac?

Oczywiscie kompletna bzdura bo nic sie nie sciska,ewentualnie nalezy odczekac po zalozeniu 2-3h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje mam z poprzedniej wymiany w BMW. Żeby zawory nie były otwarte cały czas trzeba je ścinsąć. Przecież jeżeli są dobre i nie ciekną to same z siebie nie oddadzą naddatku zgromadzonego oleju pod naciskiem sprężynki tylko trzeba to zrobić na prasie bardzo powoli.

[br]Dopisany: 19 Sierpień 2008, 09:04 _________________________________________________i ponawiam pytanko

Żeby je wymienić trzeba ściągać rozrząd i osłonę metalową pod kołami, żeby później wyjąć wałek rozrządu, czy da się to zrobić prościej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe możliwe że są dwa rodzaje. Ja jak szukałem pompy 11-nastki do siebie w pewnej churtowni natknełem się na trzy różne seryjne pompy do 1.9 TDI 110KM każda w innej cenie ale według gościa w dziale sprzedarzy wszystkie były takie same ale dlaczego jedna droższa druga tańsza tego nikt nie wie. Co najlepsze cena niby orginalnej pompy z audi była taka sama jak zamiennika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby je wymienić trzeba ściągać rozrząd i osłonę metalową pod kołami, żeby później wyjąć wałek rozrządu, czy da się to zrobić prościej?

ściągasz tylko osłonę rozrządu, pasek z górnego koła, pokrywę zaworów i wałek... magnesik w łapkę i wyciągasz nim popychadełka(wychodzą leciutko)

tylko żeby to poskładać musisz mieć blokady do rozrządu: płytkę pod wałek, i blokadę pompy. a koło zamachowe ustawiasz na pozycje "0" a nie na "|"(kreskę) jak niektórzy druciarze :hi:

no i w żdnym wypadku nie wyciskasz popychaczy, po złożeniu daj mu postać ze 2 godzinki przed odpaleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczerpująca odpowiedź!! :hi::)

Blokadę rozrządu już mam, bo wcześniej zmieniałem pasek z napinaczem, a koło ustawiałem jak było napisane w książce (już nie pamiętam), ale tym razem zwrócę uwagę na twoje wskazówki i sprawdzę czy na "0" zgadza się z książką.

Dla pewności ściągne sobie przód (około 30min roboty), więcej miejsca, a przy okazji wymienie pompę wody i termostat, bo coś mi nie dogrzewa ostatnio.

Jak już wspomniałem wcześniej - zrobię zdjęcia i wrzucę na forum całej naprawy. :thumbup:

dzięki xavier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...