Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o sprawdzenie logów - Passat B5 AVB 101KM


szneider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prośbę o sprawdzenie i porównanie logów na trzech różnych przepływkach w Passacie B5 FL 101KM. Która przepływka waszym zdaniem ma najlepsze parametry? W moim odczuciu w czasie jazdy najlepiej auto się zbierało na przepływce nr 1, później nr 2, a najgorzej nr 3. Pierwsza i druga przepływka są z dziurką, trzecia nie ruszana.

Grupy: 003,008,011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 003,008,011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 003,008,011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 3 i wyczysc sprezarke bo jest zasyfiona

Tak na chłopski rozum to po czym widać, że sprężarka jest zasyfiona i dlaczego akurat przepływka nr 3 jest najlepsza?

Odczucia podczas jazdy są najlepsze na przepływce nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po doładowaniu i wysterowaniu N75. Albo zacina się zmienna geometria, albo sterowanie nią. Jak dla mnie to wszystkie przepływki mierzą na podobnym poziomie. Przy pierwszym logu czułeś większego kopa bo było największe przeładowanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w grupie 11 ciśnienie zadane i aktualne powinny być zbliżone jak najbardziej do siebie? Jeśli ciśnienie aktualne jest dużo większe to jest przeładowanie? Jeśli chodzi o N75 to w ostatniej kolumnie wartości powinny być od 55-75, jeśli jest wyżej to wskazuje to złe wysterowanie. Dlaczego w grupie 3 sterowanie EGR jest niska wartość 4,8? Chodzi mi o takie łopatologiczne wytłumaczenie jak powinno się czytać takie logi.

---------- Post dopisany 09-02-2014 at 14:28 ---------- Poprzedni post napisany 08-02-2014 at 10:44 ----------

Sprawdziłem wczoraj sztangę gruszki, chodziła lekko bez oporu. Profilaktycznie popsikałem trochę WD i z kilkadziesiąt ruchów kluczem góra dół. Wydaje mi się, że jakby kierownice były zapieczone to sztanga nie chodziła by w miarę lekko góra-dół (około 1,5cm). Zastanawiam się jeszcze nad tym zaworkiem, nad jego wyczyszczeniem. Wężyki mam wszystkie wymienione na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...