Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymieniony Filtr Kabiny - Samochód Paruje


PrzemekSSP

Rekomendowane odpowiedzi

Mój samochód to A4 B5 Kombi 96r 1,9TDI , po wymianie filtra kabiny czy tam przeciwpyłkowego, samochód nadal paruje, stary filtr był w tragicznym stanie, cały czarny w liściach, syfach, obudowa jego była także w stanie masakrycznym, po wymianie nadal to samo - samochód paruje, jak sie jedzie samemu, lub w dwie osoby jest jeszcze okej, ale jak siądzie 3/4 osoby to już jest masakra, cały zaparowany, nawiew musi cały czas chodzić prawie na maxa, przy włączonej klimie nie ma tego problemu, ale w zime klima nie działa przy minusowej temperaturze.

Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeździsz na zamkniętym obiegu zewnętrznym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ten przycisk w lewym dolnym rogu

11427619_1_644x461_panel-climatronic-audi-a3-a4-brzeg.jpg

to nie, mam ustawioną temperaturę, oraz na górę, dół, kratki, albo tryb auto, ale na trybie auto jeszcze gorzej paruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obieg zewnetrzny to ten w prawym dolnym rogu

---------- Post dopisany at 14:20 ---------- Poprzedni post napisany at 14:19 ----------

a sprawdzales nie masz czasem podlogi mokrej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki chodziło mi właśnie o ten, podłogę, nie mam pojęcia, auto nabyłem przed zimą, dopiero będę na wiosnę oddawał od prania oraz zostanie w środku całkowicie rozebrane i wszystko sprawdzone oraz zabezpieczone, możliwe że jest mokra, aż tak by parował samochód tylko przez mokrą NP. podlogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ten stary filtr był w takim stanie jak opisałeś to może przepuszczał do środka w kanały wentylacyjne jakiś syf i teraz masz tam jakieś badziewia(paprochy) i trzymają wilgoć albo sprawdź kanały odpływowe na podszybiu i tak jak kolega wyżej napisał czy wykładzina w kabinie sucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki, w najbliższym wolnym czasie zajmę się tym, sprawdzę te kanały jeszcze na podszybiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko mi paruje tak że jeździć się nie da po postoju z 10 min zgania z szyb, jeszcze jak wyjąłem pochłaniacz wilgoci to już wogole masakra :facepalm:

Muszę wsadzić i jeszcze sprawdzić odpływy pod aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak montowales ten filtr przeciwpyłkowy to ten otworz pod filtrem był zamkniety? bo tam jest taka klapka moze ona jest zamknieta i dla tego paruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr kabinowy jak sam nazwa wskazuje służy do oczyszczania powietrza wlatującego do autaz brudu,kurzu, spalin oraz gazów w nich zawartych (węglowy) chroni od liści które się na nim zbierają żeby po włączeniu nawiewu nie dostać nimi po oczach,a nie tak jak piszą że od wilgoci:facepalm: Jak parują szyby to masz wilgoć w aucie,gumowe mokre dywaniki lub podłoga.

Ja miałem mokrą podłogę od kierowcy (gnój) 2tyg.suszyłem gąbkę spod nóg, ecu przepuszczało aż miło po uszczelnieniu objawy parowania ustały,jednak nie ma na to rady jak wsiąde przy minusowej temp.do auta to po chwili szyby parują lekko różnica temp. im więcej osób wsiądzie tym gorzej,nie mówie o deszczowej porze przy 4 osobach to moment i cały zaparowany,dobrze że klima działa i osuszacz szybko odparowuje szyby ,filtr mam świeżo wymieniany tak wiec trzeba z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obieg zewnetrzny to jest ten przycisk w prawym dolnym rogu ? to nie jest obieg wew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kilka rzeczy do sprawdzenia :

- odpływy wody na podszybiu

- zobacz czy nie właczasz sobie obiegu wewnętrznego za często

- często jest tak że jak jeżdzisz na klimie to jeżdzij cały czas a nie tylko czasami

- odgrzyb klimatyzację prawidłowo ponieważ zagrzybiała tez takie cuda robi

-zmień przednie dywaniki na gumowe

ja u siebie wyeliminiowałem parowanie w aucie tymi powyższymi rzeczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ubywanie plynu chlodniczego ma cos do parowania szyb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ubywanie plynu chlodniczego ma cos do parowania szyb?[/QUOT

Nie słyszałem o takiej sytuacji,bardziej to bym obstawiał uszczelkę pod głowica (są objawy,zależy ile ubywa) lub przewody gdzieś poszczają na opaskach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...