Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sposób na montaż tablic rej. Kradzież.


Revor

Rekomendowane odpowiedzi

W naszym pięknym kraju nawet tablice rejestracyjne nie mogą bezpiecznie spoczywać na swoim miejscu... Zeszłej nocy w Poznaniu zwędzili mi obie tablice (pewnie do celów przestępstwa) zgłosiłem to oczywiście na policje. Czeka mnie wyrobienie nowych tablic. Tylko zastanawiam się co z tymi nowymi pięknymi tablicami...

Zwykła śruba? Nie będzie ładnie. Ramka? Jak widać strach tak jeździć. Jakieś kleje koledzy? Widziałem nie dawno u kogoś, że miał na śruby, ale one były osłonięte takimi kapturkami - idealnie pod kolor tablicy. Widział to ktoś gdzieś lub ktoś to ma? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszych autach, wszystkie sa montowane albo na sruby, albo na nity. Auta jezdza na daleka Rosje i jest to zwiazane ze stanem ich drog. Moze nie jest to zbyt piekne rozwiazanie, ale skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych kapturków to w BMW takie coś mieli, właśnie muszę sobie skombinować takie na przód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklej bez ramek na klej do szyb. Będą się mocno trzymać i ładniej wyglądać.

:facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam jeżdżę na ramkach bo najładniej. Jak ukradną to trudno, codziennie nie będą kradli tych samych tablic. Jak już ukradli to po co im drugie te same :grin: ??

Jak nie miałem ramek to nitowałem. Nit ładniej wygląda niż śruba i jest pewniejszy przed kradzieżą, no wiertarki raczej ze sobą nie noszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjeb na blachowkręty z łbem stożkowym i tyle w temacie

One po jakimś czasie rdzewieją i robią się zacieki. Nity są lepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mi nie mówcie ile się nerwów najadłem i jak z przerażeniem w oczach szukałem po krzakach i śmietnikach moich tablic :facepalm: Nie życzę nikomu, zwłaszcza jeżeli ma ktoś bzika na punkcie auta jak ja :doh: A "obsługa" na policji? Nie będę tego komentował w ogóle... A już w ogóle nie będę komentował jak prawo się na to zapatruje - ukradli Ci tablicę - Twój problem, nie możesz ruszyć auta chociaż byłbyś na drugim końcu Polski :facepalm: Dzisiaj cały dzień chodzę struty i pod nosem tylko sobie powtarzam, że trzeba uciekać z tego beznadziejnego kraju póki jeszcze są możliwości.

Myślę nad podklejeniem między ramkę a tablicę taśmy dwustronnej, a i tą listewkę może dać na klej do szyb? :kwasny: Bo przód jeszcze ujdzie i zrobiłbym na nity, ale co z tyłem? Nie chce wiercić klapy... a w te oryginalne miejsca? Przecież one są gwintowane.

Up. To jest to czego szukam - MOCOWANIE TABLIC REJESTRACYJNYCH ZAŚLEPKI OKAZJA w xarchiwum.pl

Niestety nie mogę znaleźć żadnej aktualnej aukcji z tym :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie w Poz Ci zarąbali te rejki ?

przywal na dwa nity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slo, ale co z tyłem? Przewiercać klapę? Ruda wyjdzie raz dwa :kwasny:

Grunwald, dokładniej to okolice skrzyżowań ulic bułgarskiej i bukowskiej. Okolica raczej spokojna, tym większe moje zdziwienie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.*&%$#@*@ nie mam słów na tych skurwieli..

Z przodu nity, z tyłu też nity przez dziury w klapie, może się uda..

Jak przewiercisz klape tył to zabezpiecz smarem miedzianym, możliwe że ruda suka nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadać... Parking pod samym blokiem, aut pełno stoi, że często nie ma gdzie postawić...i padło akurat na moje, no nic... :facepalm: Poważnie myślę nad tymi nitami - żeby tylko udało się w ori dziury na tyle. Za nim przewiercę nową tablicę to musiałbym to jakoś sprawdzić kurde :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz z tyłu dziury? jak tak, to dwa nity i jest ok...

Jeśli nie, to olej rudą, wierć dziury, smaruj smarem i nituj.

jeśli chodzi o kradzieże.. mi zarąbali golfa V pod WSNHID o 9 rano... za***iście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm::shock3: W sensie, że dzisiaj rano?

No są te ori dziury w klapie - gwintowane do których mam teraz przykręconą ramkę.

Jeszcze tak myślę, żeby kupić takie ładne cynkowane śruby imbusowe z kolistym łepkiem i wkręcić je w ori otwory i zabezpieczyć nakrętkami od środka klapy i od środka zderzaka. Trzeba by było zrzucić zderzak, ale to nie problem (dla świętego spokoju) tylko nie mogę przypomnieć sobie czy będę miał dostęp żeby tam nakręcić w zderzaku nakrętki od środka - czy nie będzie przeszkadzać belka?

No i mam nowe blachy. Mam dylemat jak je montować... W klapie są tzw nitonakrętki ori, które nie mają prześwitu na wylot więc mogę tylko do nich przykręcić blachę i niczym tego nie zabezpieczę od środka. :kwasny: A jak mam przewiercić klapę to mnie ściska :kwasny: Myślałem żeby dać w ramkę, ale między ramkę i tablice dać klej montażowy, taki uniwersalny w tubie jak silikon. I do tego ta listwę na dolę też na klej montażowy :facepalm: Nie mam już ani siły ani weny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...