Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycieki z pod pokrywy zaworów


waldi1960

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Zauważyłem wycieki z pod pokrywy zaworów w moim a4 ( afn , 99 r.). Podobno pokrywa w moim a4 jest razem z uszczelką??? Ponoć uszczelka jest zgrzana z pokrywą i nie można wymienić samej uszczelki tylko całą pokrywę ( ok. 500 PLN w serwisie). Może ktoś mi poradzi co zrobić? Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktoś Cię bajeruje bo kupowałem u dzika do afn'a za 59 zł (uszczelka + kilka mniejszych uszczelek na te śruby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto ci takich bajek na opowiadał ?

normalnie jest uszczelka wymienna i pokrywa osobno ,w sklepie taka uszczelka ostatnio pytalem do ahu bo to samo i za lepsza 50zł. ale klient sobie wysmyślij ze chce taniej i kupił silikon za 12zl i juz mu nic nie leci :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest zgrzana to jest normalnie element wymienny jak to zwykle bywa przy uszczelkach

a dokładnie ten zestaw

Zestaw uszczelek pokrywy zaworów ELRING 470.280 - Motointegrator.pl - sklep internetowy

polecam zagadać do klubowicza dzik on ogarnie Ci ten zestaw jeszcze taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zestaw u dzika 5 dych, zamawiałem w piątek i taką cene mi zaproponował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale ze trzy lata temu też mi się pociło pod tą pokrywą i mechanik posmarował jakimś silikonem czy czymś tam.....nie wiem i nie ciekło. Ale powiedział że uszczelka jest przygrzana do pokrywy i kiedyś będę musiał wymienić całą pokrywę. Jak to jest? Zgłupiałem............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywę się wymienia kiedy wymiana uszczelki po raz kolejny nie przynosi skutku, pomimo stosowania odpowiedniej siły dokręcania czy masy uszczelniającej - po prostu jest to element, który lubi się giąć i najlepiej jest go wtedy całego wymienić - wtedy mamy pewność że nie będzie ciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale ze trzy lata temu też mi się pociło pod tą pokrywą i mechanik posmarował jakimś silikonem czy czymś tam.....nie wiem i nie ciekło. Ale powiedział że uszczelka jest przygrzana do pokrywy i kiedyś będę musiał wymienić całą pokrywę. Jak to jest? Zgłupiałem............

jak nic ci nie leci to tego nie ruszaj. bedzie leciec w jakis ogromych ilosciach to se wtedy wymienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że zaczęło się sączyć......... po uszczelnianiu pompy wtryskowej i wymianie oleju z mobila na motul.... ale z tym ten wyciek chyba niema związku....

Ale jak można wymienić samą uszczelkę to jutro wymieniam.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wymieniłem u siebie, kup cały komplet uszczelkę i te małe uszczelniacze. po wymianie samej uszczelki może ciec na szpilkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 1 szpilce troche troche leci i to w 2 autach . nie tykam tego bo moze z setka na 15tysi ucieknie wiec i tak wymiana szybciej. i ja jezdze na 5w40 lotos lub inny jak jest w promocji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja również miałem uszczelke zintegrowana czy tam zgrzana z deklem, były takie więc mylą się Ci którzy mówią że napewno masz wymienna samą uszczelek. Ale jest na to patent jeden to taki aby posmarować silikonem, drugi jaki ją zastosowalem zdzierasz ta uszczelke z dekla np za pomocą ostrego skrobaka i potem zastosowujesz ta uszczelke wymienia np Elringa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak pisze novwy, swego czasu też przy okazji nowego rozrządu zamierzałem ją wymieniać i się okazało, że jest razem z pokrywa. Miałem już nawet kupioną nową ale ja zwróciłem i przykręciłem ponownie na starej. Co do wycieku to zwróć uwagę też na zawór odpowietrzający znajdujący się na pokrywie u znajomego w silniku był przytkany i wyciekał mu olej uszczelką mimo stosowania sylikonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście miałem ten problem wyciek był od strony pasażera, gdzie pokrywa idzie ku dołowi.

Wymieniłem uszczelkę i te gumki na szpilkach ale nic to nie dało, wiec kupiłe z ASO pokrywe i ten cały zestaw co dają w komplecie i jest sucho i schludnie nareście. U mnie pokrywa była skręcona widocznie, przegrzanie.

Wiec polecam kupić pokrywe, ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!!! Jednak novwy miał rację. Uszczelka razem z pokrywą zaworów. Ja zrobiłem tak jak novwy radził. Zdarłem tę uszczelkę z delka i założyłem uszczelkę Erlinga i oczywiście te małe uszczelniacze na szpilki. Dla pewności posmarowałem jeszcze cieniutko silikonem , takim do 300 stopni C. Na razie, a zrobiłem ze 25 km nic nie cieknie........a dalej? zobaczymy....... Pozdrawiam i dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe zycie sie człowiek uczy .ja w zyciu takiego patenta nie widziałęm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przed Tobą.........zrobiłem ponad 1000 km i silnik suchutki..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie przestało lecieć ,okazało sie ,że poprostu ktoś kiedyś nie zabardzo dokrecił te nakretki od góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...