Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapach spalin we wnętrzu.


slimi1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Nie wiem czy to jest dobre miejsce na ten temat ale mimo to umieszczę go tutaj.

Mam takie problem. Na postoju przy zapalonym silniku czuć zapach spalin we wnętrzu. Wydobywają się z nawiewu. Czuć to tylko podczas postoju. I tu moje spytanie gdzie szukać przyczyny?? Dodam ze ubywa mi płynu chłodniczego ale nie wiem czy ma to z tym coś wspólnego.

Zauważyłem też ze stojąc wieczorem z włączonymi światłami widać tak jakby dym wydobywające się z grila z lewej strony ale nie potrafię znaleźć tego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia, kolektor wydechowy i wszystkie uszczelki po drodze do złącza elastycznego, które tez należy sprawdzic. Silnik suchy? może kapie gdzieś olej na tłumik bądź smaży się na gorącym silniku stąd ten smród.

Poza tym fajnie by było wiedzieć co za auto i jaki silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze poprostu na postoju wentylacja wciaga spaliny podwiane przez wiatr z tylu samochodu do przodu gdzie powietrze zasysane jest do klimy. Ja czje spaliny jak zapale auto i wycofuje z parkingu wiezdzajac w oblok z wydechu. po ruszeniu do przodu wszystko ustaje. Ja sobie to tak tlumacze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKORO ubywa plynu chlodniczego to i nie widac gdzie i wali gryzacymi oparami do srodka to nagrzewnica ? a masz mokro w srodku pod deska ? znaczy tam gdzie sie dywaniki koncza przy panelu srodkowym ?tylko tam glebiej ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mialem problem ze smrodem spalin w komorze winowajca była rurka odpowietrzajaca wal korbowy. Patrza. Na silnik znajduje sie pod kolektorem o jedno zeberko wyzej niz bagnet oleju. Wychodzi z bloku i idzie do trojnika i wlasnie na wejściu do tego trojnika mialem pekniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak kapie:/ . Wiec wygląda to tak jakby z tyłu uszczelka pokrywy zaworów delikatnie przepuszczała olej i kapało na tą rurę odchodzącą od kolektora i się smażyło. Nie widać tego na zdjęciu ale mniej więcej o to miejsce chodzi, kapie sobie tam olej i się smaży. mam nadzieje ze wymiana uszczelki wystarczy.

Zdj_cie0349.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. u mnie po 2 latach szczailem i poszukalem co jest przyczyna smrodu spalon i kurzu w srodku. ramka-klapa plastikowa za tylnim zderzakiem byla rozwalona i wszystko wchodzilo do auta. jest to klapa podczas zamykania drzwi odprowadza cisnienie. sa tam taki klapki gumowe i one podskakuja podczas zamykania drzwi a u mnie 2 nie bylo a reszta wisiala. jeszcze to ta ktora jest 20cm nad wydechem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była winna uszczelka pokrywy zaworów, stwardniała ze starości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...