Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne szumienie - prośba o analizę filmu


bebul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! ostatnio zauważyłem, że po odpaleniu auta zaczynają wydobywać się dziwne dźwięki spod maski, i tu filmik

co o tym sądzicie? Dodam, że wymieniłem : sprzęgło alternatora, łożyska w altku, rolke napinacza. Czy jest możliwe, że pompa wody tak chrzęści? można jakoś zablokować koło od pompy np. takim czymś http://www.ehurtownia.platinumoil.eu/produkt/10097/DO_FILTROW/KLUCZE/NARZEDZIA/AKCESORIA/CARCOMMERCE_KLUCZ_DO_FILTRA_OLEJU_OPASKA_42321.html i na chwilkę uruchomić silnik? Po zdjęciu paska wielorowkowego problem znika także wykluczam któreś rolki rozrządu. Pytanie może wydawać się głupie ale pompe wody wymieniałem przy wymianie rozrządu a żeby ją wymienić trzeba rozbierać przód :/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po zdjeciu paska wielorowkowego hałas ustaje to wygląda na pompę wody bo sprzęgiełko alternatora już wymieniłęś. Ile kilometrów temu wymieniałeś rozrząd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35tys km temu. Można jakos bezpiecznie zablokować kolo pompy żeby na 100% być pewnym ze to jest powodem dziwnych odgłosów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież jak masz założony pasek to jak zablokujesz pompę napinacz cały czas napina pasek zostaje ci rozebrać przód i zobaczyć czy ma luz na boki albo zdejmij pasek osłonę silnika od spodu i zakręć kołem od pompy wody ewentualnie spróbować złapać za koło czy nie ma luzu na boki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie dzisiaj sprawdzic pompe

edit

uważam ze pompa wody jest ok, natomiast czy pompa wspomagania wydaje takie dzwieki??

na filmie może tego nie widać ale jest luz na kole od wspomagania... probowalem pokazac to na filmie, może jest to widoczne.

wspomaganie chodzi jak najbardziej lekko. Jak by co -> czy da się wymienić lozysko w pompie wspomagania? jak to wygląda i jakie koszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pompie wspomagania nie ma łożyska albo regeneracja cos koło 200 zł albo używka za 100 zł jak ja kupiłem

---------- Post dopisany at 12:02 ---------- Poprzedni post napisany at 12:01 ----------

a tanie pompy na allegro to chińszczyzna długo nie pochodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...