Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z przepustnicą silnik - 950obr/min bieg jałowy, szarpania


zmichal

Rekomendowane odpowiedzi

Czyściłem ostatnio w warsztacie przepustnicę (B5 silnik 1,6 '99, jednak nie wiem jaki mam silnik według tych oznaczeń ADP itd - może ktoś mnie oświeci?) i po tym zabiegu obroty biegu jałowego są na poziomie 950 obr/min, więc trochę za dużo. Wykonywano odaptację przepustnicy ale kompem uniwersalnym, na którym nie było mozliwości zmiany parametrów obrotów.

Kupiłem drugą przepustnicę z nadzieją, że to jej wina i niestety jest tak samo.

Rozumiem, że muszę znaleźć kogoś z kompem VAG-owskim i ustawić tam obr biegu jałowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, majstruj, ustawiaj itp na pewno będzie dobrze :wink: Jak w silniku byłoby wszystko ok to nic nie trzeba ustawiać. Sprawdź czujnik cieczy chłodzącej, może chodzi na ssaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo przy puszczaniu gazu zaczyna szarpać. Na początku myślałem, że mam zerwaną poduszkę pod silnikiem lub skrzynia, ale czasami przez jakiś czas jest spokój. Czy takie szarpanie przy odpuszczeniu gazu to może być kwestia przepustnicy? Profilaktycznie wymieniłem przewody zapłonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptację przepustnicy to możesz zrobić kluczykiem. Szarpać może z wielu powodów. VAG i błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia błędów bo powodów może być wiele .Np. sonda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie w ASO. Po podłączeniu pod kompa błędów brak. Po adaptacji ustało szarpanie przy odpuszczeniu gazu.

Niestety pojawił się problem z powoli opadającymi obrotami, tzn od 3 tys w doł po odpuszczeniu gazu obroty spadają bardzo powoli. W ASO twierdzili, że to może być przez dostające się gdzieś powietrze ale wszystko sprawdzili i rozłożyli ręce. Obroty biegu jałowego też sa za duże - ok 850-900 obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO twierdzili, że to może być przez dostające się gdzieś powietrze ale wszystko sprawdzili i rozłożyli ręce.

A logów nie zrobili... Błędy to każdy głupi potrafi sprawdzić kablem za 40 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADP produkowali do 97' pozniej juz nie. A szarpanie u siebie tez mam po puszczeniu gazu i za chiny jux niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...