Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przystawia silnik przy ponownym odpalaniu


robocop1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z silnikiem w moim autku - po przejechaniu kilku kilometrów, zgaszeniu silnika i ponownej próbie odpalenia po kilku minutach przystawia mi silnik. Czy może ktoś spotkał się z takim problemem? Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przystawia silnik...? W sensie kręci długo, nie chce w ogóle odpalić, czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przystaje przy odpaleniu na okolo sekunde na rozgrzanym i nie za kazdym razem, ale tylko na rozgrzanym?

Leje jeden lub kilka wtryskiwaczy, co w konsekwencji moze doprowadzic do wypalenia tloka.

Jezeli masz jeszcze objawy przybywajacego oleju, czasami na rozgrzanym silniku nierównej jego pracy (jakby nie palił na wszystkie cylindry), przykopcenia zaraz po odpaleniu na zimnym, lub gdy dluzej popracuje na wolnych obrotach, powyzej 5 minut i zaczyna delikatnie przykapcac na siwo, a spaliny maja gryzacy zapach to lejace wtryski.

Jezeli chocby jeden z tych czynników wystepuje, a nie mamy mozliwosci jego wykluczenia w inny sposób to leja wtryski.

Jezeli chcesz to wykluczyć musisz wyjąć wtryskiwacze i wyslac do specjalistycznego warsztatu Bosch, który ma mozliwość sprawdzenia wtryskiwaczy piezoelektrycznych, których nie ma możliwości regeneracji.

Jeżeli bedziesz miał jakies pytania to smialo, przerabialem ten problem w dwóch samochodach, w jednym z nich jestem w trakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey. przeczytałem przypadkowo temacik i mam takie objawy jak napisałeś tzn jak dłużej pochodzi na wolnych obrotach to kopci, jest też tak że jak jadę np długo lub czasami krótko to idzie za mną duża niebieska smuga kopcenia. Przejadę tak z kilometr i wszystko wraca do porządku. a i jak jest ciepły to czasami ciężko przez chwile ma przekręcić ale oleju nie przybywa. czy to też wtryski i jaki koszt czy to wina jakiejś przepustnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wszystkie, nie potrzebuje żeby mi tłoki po wypadało. Koszt w zależności gdzie kupisz od 1000- 1200 zł szt. + wymiana i kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w krytycznym stanie wtrysk może wypalić tłok także jedna z najgorszych i najdroższych przypadłości 3.0 TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też silnik przy odpalaniu nieraz dławiło.Okazało się że miałem zużyty akumulator ,który w końcu całkiem padł.Wymieniłem kilka dni temu aku,na razie nie było dławienia,oby w moim przypadku to było to.Co prawda przebieg to już 260k i różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby sprawdzić czy są jednoliterowe to trzeba wymontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...