Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie 2.0 ALT FSI


bziko86

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie tez wszystko wymienione po zakupie auta. mam auto od listopada. niby wszysko jest git ale i tak mi cos nie pasuje ze spalaniem. opony co prawda zimowe. no i nie jest przymulone auto bo jest zwawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytam te komentarze to mi się robi niedobrze...ludzie, przecież to jest stary 2-litrowy silnik...jakim cudem ma on w mieście palić mniej niż 10 litrów:shock3:? Silniki 1.6 i 1.4 od VW/Audi podchodzą w mieście pod 10 litrów a co dopiero dwulitrówka? Jeżeli producent deklaruje spalanie w mieście 11 litrów, to w realu trzeba doliczyć 20%, a zimą może trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trasie to spokojnie 100 jadąc spokojnie to 7-7.5.Jeżdżę do pracy jakieś 100km w obie strony i tak wychodzi.Ale miasto zależy jak jadę.Poniżej 10 to NIEMOŻLIWE.A wychodzi około 12-13 litrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyli co to spalanie jest możliwe i najnormalniejsze w świecie? Ze po mieście 13 spali? Bo naprawdę już mi brakuje pomysłów co jeszcze może być nie tak. Czyli wychodzi że wszystko jest w porządku i odpuścić temat spalania? Dzisiaj byłem na analizatorze spalin i wychodzi że spaliny są idealne, tak przynajmniej stwierdził diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim cudem w mieście 2 litry ma spalić mniej? Chcesz mniej to kup jakiś malutki samochodzik z silnikiem 1.0 albo innym jak do kosiarki do trawy i może wtedy w mieście spali Ci mniej niż 10...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyli co to spalanie jest możliwe i najnormalniejsze w świecie? Ze po mieście 13 spali? Bo naprawdę już mi brakuje pomysłów co jeszcze może być nie tak. Czyli wychodzi że wszystko jest w porządku i odpuścić temat spalania? Dzisiaj byłem na analizatorze spalin i wychodzi że spaliny są idealne, tak przynajmniej stwierdził diagnosta.

gdyby ci ten ALT palił 18L przy normalnej miejskiej jeździe to może byłoby się nad czym zastanawiać. A 13L jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zależy jeszcze jakie miasto !! 13L myślę że 1L za dużo ale może masz ciężką nogę tylko nie wiesz o tym a co niektórym to widzę że pali mniej jak fabryka dała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miasto nieduże Kalisz to nieduże miasto, nogi też raczej ciężkiej nie mam, w każdym razie nie żyłuje auta, biegi zmieniam przeważnie przy 2500 do 3000 obr/min. żeby auta nie mulić, staram się omijać korki jak tylko mam okazje także nie stoję w korkach cały czas, wiadomo nie zawsze się uda ale aż takiej tragedii to nie ma ale cóż może rzeczywiście to spalanie jest normalne w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kręcisz do 3tys :-) to się nie dziwie że sporo spala ,niby nie dużo obrotów ale sam to przerabiałem ,potem zacząłem jeździć jak dziadek ( w sensie ruszać z pod świateł ) i co się okazało spalanie spadło jak ręką odjął .Auto najwięcej spala przy ruszaniu ,możesz jechać 140km/h i ci tyle nie spali co przy ruszaniu a wiadomo w mieście przeważnie czerwona fala to tak jak byś przejechał z "50km" z prędkością 140km/h ,oczywiście liczby są tutaj tylko przykładem żadne to wyliczenia żeby sobie ktoś nie pomyślał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem szczerze.. do pracy mam 6 km w jedną stronę, jeżdżę dosyć oszczędnie(wszystko miasto) i pali mi dokładnie 10 l

biorąc pod uwagę fakt, że jakąś tam część trasy przejeżdżam na zimnym silniku to uważam że tragedii nie ma... no i dodam że nie bierze mi nawet kropli oleju a mam silnik ALT(nie żebym się chwalił ale przeglądając forum widzę że jestem w zdecydowanej mniejszości :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem szczerze.. do pracy mam 6 km w jedną stronę, jeżdżę dosyć oszczędnie(wszystko miasto) i pali mi dokładnie 10 l

biorąc pod uwagę fakt, że jakąś tam część trasy przejeżdżam na zimnym silniku to uważam że tragedii nie ma... no i dodam że nie bierze mi nawet kropli oleju a mam silnik ALT(nie żebym się chwalił ale przeglądając forum widzę że jestem w zdecydowanej mniejszości :) )

witam w klubie użytkowników ALT, którzy nie mają problemu z olejem...jest nas naprawdę niewielu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dowiedziałem dopiero po kupnie na forum.Ze strachem sprawdzałem stan na bagnecie i tragedii nie ma :) Około 1,5-1,7 litra co wymianę ;p Ja jedynie miałem problem z notorycznie zapalającą się kontrolką OIL MIN(co koło 100km).Zmiana oleju z beznadziejnego Castrola na Mobila i po problemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo są tacy co im oliwy nie bierze ,cały czas żyłem w świadomości że każdy ALT łyka oil ,fajnie macie chłopaki zazdroszczę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy ALT coś połknie...tak jak każdy silnik, tyle że nie każdy ALT połyka ten olej w potwornych ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...