Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiary piasty przedniej w R4 B5


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje zwymiarowanej piasty przedniej w celu dotoczenia dystansu z centrowaniem 10mm pasującego do piast w B5

W zamiennikach mozna znaleźć takie wymiary

8D0407615B/D/E Piasta koła VW PASSAT / AUDI A4 95- (5 otworów, 39mm)

  • Szerokość [mm]: 75
  • Średnica wewnętrzna [mm]: 27
  • średnica zewnętrzna [mm]: 130
  • średnica zewnętrzna [mm]: 39
  • średnica otworu [mm]: 108
  • Ilość otworów: 5
  • Ciężar [kg]: 1,730
  • Wymagana ilość: 2
  • Strona zabudowy: Oś przednia
  • catalog_image&src=517972.jpg&ajax=1

Mi chodzi o wymiar ile wystaje kołnierz od piasty od strony felgi:wink: Gdyby ktos miał moze teraz auto na podnośniku, albo piaste taka w reku by pomierzyć:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznacz na focie dokladnie o co ci biega, ja moze dzis podjade do rodzicow to zmierze, mam tam gole zwrotnice i z duzym i malym lozyskiem z piastami to zmierze

ale czy dobrze rozumiem, chcesz zmierzyc ile kolnierza piasty wchodzi w felge pomijajac jej fazke wewnetrzna?

ja kombinowalem z dystansami bez centrowania, to max jaki mozna zalozyc zeby felga zlapala piaste aby sie wycentrowala to ok 6-7mm, wtedy piasta wchodzi w otwor felgi jakis 1-2mm i mozna dobrze, centralnie przykrecic felge, maja dystans przelotowy 10mm, brakuje ok 3mm zeby moc osadzic felge na kolnierzu piasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam wieczorem kartki gdzie miałem to zwymiarowane ale może ktoś będzie miał to wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz to pomierzyc z zalozona tarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mierzylem na tarczy z b8 ktora byc moze jest ciut grubsza na osadzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 - 12 mmm ale nie pamietam na 100% :facepalm:

Zdejmij kolo i zmierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie zamawiania dystansów 10mm z centrowaniem, sprzedawca wskazał bym mu podał własnie ten wymiar, bo napisał że jest w stanie zrobić dystanse z centrowaniem dla audi od 10mm, 13mm mam u siebie i wchodzą bez zadnego problemu, no ale za dużo to jest pod moja glebe:wink:

---------- Post dopisany at 11:57 ---------- Poprzedni post napisany at 11:56 ----------

nie mam czasu na sprawdzanie u siebie:facepalm: a że na forum jest dużo rezaczy którzy moze w tej chwili maja koła sciagniete czy próbuja sprzedać cała zwrotnice to będzie szybciej z określeniem wymiaru:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak tomasz pisze, cały kołnierz ma 19mm, tarcza ma niecałe 8, więc zostaje 11-12 mm jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok napisałem do sprzedawcy to co mi podaliscie, zobaczymy co odpisze:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie wyjdzie ci chyba 10mm dystans z kolnierzem? chyba ze owalisz krawedz piasty o pare mm, ale jesli nawet wyjdzie to bedzie to bardzo delikatne i przy montazu bedzie trzeba uwazac zeby nie uwalic kolnierza dystansu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem, niby H&R produkuje takie dystanse do A4, zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat, też potrzebuję ten wymiar tylko do tylnej piasty w FWD, dystanse 13mm z kołnierzem nie wchodzą (dzieje się tak jak na schemacie, który wkleił kowi). chodzi o to jakie max. można zastosować dystanse na tył, bez kołnierza centrującego, tak żeby felga chwyciła się jeszcze piasty :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał ze minimum 12mm przy takich wymiarach:thumbdown: czyli trzeba z 13ka pojechać do ogarnietego tokarza niech zobaczy w czym problem:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no tak myslalem

co do tylu na oske, gdzies na pewno sa wymiarowki tarcz tylnych do oski i bedzie podany wymiar

---------- Post dopisany at 13:57 ---------- Poprzedni post napisany at 13:54 ----------

ale w sumie wymiar bedzie pewnie ten sam albo podoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioteros ale jak będziesz miał okazje to zmierz ten wymiar:wink: bedzie to przydatna informacja:wink:

a teraz pytanie lepiej brać stalowe ocynkowane dystanse, czy aluminiowe? Te drugie mam obecnie od 2 sezonów i nic sie z nimi nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma chyba roznicy, kupilem auto po dzwonie, tylne kolo z impetem bokiem walnelo w kraweznik, tarcza z piasta sie wygiely, uszczerbilo felge, dystanse ogolnie zrobione z jakiegos kruchego badziewia ala aluminium a mimo to dystans na tym kole byl caly

generalnie jak kupisz badziewie uwazaj tylko przy montazu zeby go nie uszkodzic felga

dzis podjade i zmierze piaste, ty masz cienkie oski z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojecia nie mam jakie są u mnie, ale chyba cienkie:eusathink:

w takim razie biore dystanse aluminiowe od tego samego sprzedawcy co mam obecnie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasty sa normalne, cienkie byly w B6/7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...