Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brzęczy, wpada w rezonans poduszka w kierownicy


michalm320

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Na wolnych obrotach coś w kierownicy brzęczy, wpada w rezonans (trójramienna kierownica). A jak zimny schodzi z obrotów to jest masakra jakaś. Jak mocno docisnę górną cześć poduszki/nakładki na poduszkę to jest cisza. Ktoś z Was spotkał się z czymś takim w swojej B6? Może ktoś wie co tam trzeba wygłuszyć czy dokręcić żeby nie wpadało w rezonans? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może było coś grzebane przy kierownicy i coś jest źle złożone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/brzeczenie-kierownicy-jazdy-300949/ od czasu do czasu pojawiają się tematy z tym problemem, niestety nikt tego chyba nie rozwiązał. Mam podobny problem w kierownicy trójramiennej i wiem, że nikt przy niej nie grzebał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że nie jestem sam... u mnie ten problem pojawił sie dopiero jak przesiadłem sie ze zwykłej kiery na 3'ramiona...

ktoś doszedł do tego co to tak brzęczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w A6 w kierze 3 ramiennej s-line też ostatnio zauważyłem ten problem, sprawdzałem śruby niby wszystko dokręcone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe pocieszenie ale ciesze się że nie tylko ja mam z tym problem. Ogólnie jak się zrobi cieplej to będę z tym walczył. Okręcę poduszkę i będzie analizował co może brzęczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 ramienną kiere i też mi brzęczy. Raczej nie było nic grzebane dopiero ja wykręciłem poduszkę, pogrzebałem i wkręciłem ale dalej brzęczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to macie, dopisałem:

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/brzeczenie-kierownicy-jazdy-300949/#post4131928

jest spokój

---------- Post dopisany at 17:30 ---------- Poprzedni post napisany at 17:28 ----------

dodam, że nic nie było ruszane ani grzebane, poduszkę mam ori z datą produkcji zgodną z datą samochodu, po prostu wyschło smarowanie pomiędzy elementami kierownicy i poduszki - tak mi się przynajmniej wydaje, po przesmarowaniu cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężynki wczoraj posmarowane i na razie cisza przy kierownicy :) Dzięki Dajmon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...