Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Quattro vs FWD spalanie ON


bako

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chcialbym was zapytać jakie są różnice pomiędzy spalanie A4 B7 avant z napedem quattro a jakie z napedem na przednią oś chodzi głownie o diesla 2.0 170KM lub ewentualnie o 140KM.

Moze ktos ma porownanie, mial taki i taki napęd lub po prostu zna temat.

Z gory dziekuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze 2 l na 100 napewno. Ale na twoim miejscu poszukał bym a4 z 3.0 tdi Quattro osiągi o niebo lepsze spalanie nie wiele większe. 2.0 TDI będzie miał co robic z Quattro więc i spalanie nie będzie małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądziłem szczerze ze okolo litr wiecej, 2 litry pomiedzy fwd a quattro to faktycznie sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce gdybać ale myślę że około 1 litra sam mam quattro z silnikiem benzynowym 1.8 T i patrząc na inne 1.8T z napędem na przód to różnica około 1 litra ale ten napęd to wynagradza w szczególności zimą i na śliskich i mokrych nawierzchniach ja od siebie polecam quattro w skali od 0 do 10 , 0 na nie 10 na tak ja bym dał 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 litry? Panowie bez żartów, jeżdżę na prawdę dynamicznie i spalanie mam ok 8l - przy na prawdę ostrej jeździe podejrzewam że dociągałem do 11 max 12 ale to śnieg zima i bokiem, przy oponie 235 (silnik 140km) :wink: Nie ma co się bać o spalanie, tak bardzo tego nie czuć w kieszeni ale czuć na mokrym a na śniegu to już wgl bez porównania, wkładasz bieg i ruszasz. Nigdy więcej ośki :decayed: Pomijam fakt że w zimę na śniegu nie umiałem wprowadzić tego auta w poślizg przy włączonym ESP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja czym gorsze warunki tym pali więcej:decayed:

Jak posypie śniegiem to i 12 z haczykiem widziałem na FIS-ie :grin: , dobre zimowe buty i 100-120 po białym jest jak najbardziej realne :whistling:

Latem generalnie w 10/100 się mieści :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma dużego znaczenia. Wszystko zależy jak uzytkujesz autko. Bez wuattro tez moze palić prawie dychę jak mu ciśniesz ci chwile, a jak wiadomo każdy lubi poczuć ta werwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2litry to quattro na pewno nie weźmie mam quattro w 2.0tdi 170ps w a4 i wsumie jeżdżę dużo po mieście i mam spalanie 8,5litra. 1l to można powiedzieć że tyle więcej pali,szkoda że ta zima nie dała tyle możliwości nacieszenia się napędem za krótko i za mało śniegu na całe możliwości napędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie zauważyłem większego spalania w AVF Q względem AWX fwd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...