Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwne bujaniem tylem


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam taki problem ostatnio zauwazylem ze dziwnie buja tylem (tak jak by guza ktoras opona miała) ale tylko buja od 0do 80km/h . zeby miała guza to by ciagle biła. czego to moze byc wina?

---------- Post dopisany at 15:03 ---------- Poprzedni post napisany at 15:02 ----------

moze opona nie wywazona? bo juz druga zime jezdze na tych samych oponach

---------- Post dopisany at 15:50 ---------- Poprzedni post napisany at 15:03 ----------

dodam jeszcze ze felgi stalowe sa nowe i napewno proste poniewaz sam autem jezdze to wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż tylne koła na przód i odwrotnie. Sprawdź gumy na belce i amortyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koła na wyważarce.

Jak wszystko ok to do speca na kanał.posprawdza luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały tył był robiony gumy na belce i amorki. Jutro zmienie koła na letnie to podskocze go wulkanizatora i sprawdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienisz na letnie to już będziesz widział bez wulkanizatora czy to wina kół.

Według mnie źle wyważone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmiesz - obejrzyj cały bieżnik dookoła dokładnie, czy nie robi się go w którymś miejscu mniej ( choćby minimalnie .... zanikające lamele ), może to być początek końca którejś z opon ( zaczyna "siadać" siatka ) ..... niedoważone koła tylne - pierwszy objaw to "mżący" - niewyraźny obraz w lusterku wstecznym wewnętrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wleciały letnie gumy i juz tak nie buja widocznie wina opon , ogladałem je dokładnie i nie widac guza ,bieznik maja 7mm i to 3 lata jezdzone przezemmnie. widocznie trzeba je wywazyc i sie okaze . bo całe lato lezały opona na oponie i tak 4 sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że w zapytam w tym temacie ale zmieniłem na letnie 16 i zauważyłem minimalne ściąganie na prawą stronę czy to wina wyważenia. przy ostrym hamowaniu auto hamuje prosto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przepraszaj bo te forum po to jest aby pomagac i mozna wbijac. a sprawdzałes cisnienie w oponach ?

---------- Post dopisany 03-03-2014 at 08:01 ---------- Poprzedni post napisany 02-03-2014 at 10:01 ----------

Panowie a moze to nie wina opon i wywazenia tylko pierscienia centrujacego bo felgi mam nowe od mercedesa kupiłem po atrakcujnej cenie 30zł za sztuke i do nich kupiłem pierscienie zielone moze to oni tak bija ??bo akurat z tyłu miałem trudnosci z odkreceniem szpilek az sie zdziwiłem bo nigdy to sie nie zdarzyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem minimalne ściąganie na prawą stronę czy to wina wyważenia.

Wyważanie na to nie pomoże .Prędzej zamiana kół z jednej strony auta na drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem minimalne ściąganie na prawą stronę czy to wina wyważenia.

Wyważanie na to nie pomoże .Prędzej zamiana kół z jednej strony auta na drugą.

ok dzięki za pomoc jednak pomogło ta zmiana kół stronami teraz jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...