Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przyciemnianie szyb tył, potrzebny jest jakiś atest czy certyfikat tej foli?


Buncorek

Rekomendowane odpowiedzi

Elo ludzie, gościu ma mi przyciemniać szyby tylne boczne i tylną w sedanie A4 b5, tylko znajomy glina mówił mi że folia musi mieć jakieś naklejki z atestem a ja muszę mieć jakiś certyfikat bo inaczej zabiorą mi dowód, to prawda czy w konia mnie ładuje? :kwasny::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ładuje. Szyby w tylnych drzwiach i szybę tylną możesz nawet zamalować i nic policji do tego. Certyfikat jest potrzebny jak przyciemniasz przednie i to one muszą mieć odpowiednią przepuszczalność światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja mam u siebie cały tył i boczne tylne i nic policji do tego wszystko zgodne z przepisami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie jak to jest jak bym sobie przyciemnił przednie boczne szyby czy to ma później wpływ przy jakieś kolizji czy tylko mogę dostać mandat jak mnie złapią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno beda problemy jak ktos bedzie nadgorliwy w razie kolizji wypadku

---------- Post dopisany at 12:01 ---------- Poprzedni post napisany at 11:58 ----------

co do przednich jeszcze to zaden certyfikat ani naklejka nie pomoże gdy nie ma odpowiedniej przepuszczalnosci swiatla chyba 70%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby audi oryginalnie są coś przyciemnione i obojętnie jaką przykleisz to tą normę przekroczysz więc licz się z mandatem w najlepszym wypadku jak zedrzesz na miejscu bo inaczej zabierają dowód. I też czytałem coś że mogą być problemy jak trafisz na kogoś nadgorliwego w czasie stłuczki bo przecież miałeś szyby przyciemnione i przez to nie widziałeś itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...