Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kopci na niebiesko i gaśnie.


Nowak92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam się do was z prośbą o pomoc a mianowicie sprawa jest tego typu: w aucie została wymieniona turbina do jakiegoś czasu było wszystko dobrze, teraz zaczęła mi kopcić na niebiesko przy odpaleniu zakopci na wolnych obrotach nie kopci, przy ruszaniu zaczyna kopcić i na obrotach . drugi problem jest tego typu iż przy rozgrzanym silniku rozpędzam auto i jak już wrzucę na "Luz" silnik gaśnie i jest trzeba długo krecić żeby odpalił. Proszę o waszą pomoc może już ktoś miał tego typu problemy. Z Góry dziękuję.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tego odradzałbym dalszą jazdę.

W razie co to zaduś silnik na 5 biegu.

Jak zdążysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo mi padło przy sporych obrotach, rozpołowiła się...;( nic komputer nie pokazuje jedynie co pokazało to małą dawkę paliwa, ustawił mi gościu prawidłową dawkę a nadal jest to samo. jeżeli turbo padnie to wiem co robić już nie raz miałem z tym styczność:) Renault espac pokazał mi co mam robić 1.9 DCI:P więc proszę o wasze porady. sam już nie wiem co może być powodem. Różni mechanicy mają różne zdania, a ja nie mam zamiaru pozbywać się mojej audiczki przez błachą rzecz. Wspomóżcie mnie:) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem...

Masz ubytki oleju??

Rozumiem, że turbo jest nowe tak?? To ze kopci może tak być bo pewnie miałeś dość duze ilości oleju w ICku itp i go przepala.

Jaki błąd wyskoczył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a waz dolotowy z turbo do ic nie pekl gdzies .lub inna nieszczelnosc dolotu sprawdzona ? ja tak mialem jak waz zarAz za turbo byl pekniety

---------- Post dopisany at 02:01 ---------- Poprzedni post napisany at 02:00 ----------

a waz dolotowy z turbo do ic nie pekl gdzies .lub inna nieszczelnosc dolotu sprawdzona ? ja tak mialem jak waz zarAz za turbo byl pekniety

tyczy sie gasniecia podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu nie beirze olej zaczynam sprawdzać codziennie rano. Spaliny nie smierdzą mieszaniną ON z olejem silnikowym. jak trzymam go na obrotach ok 3 tyś obrotów to nie kopci jedynie przy rozpędzaniu powyzej 3 tyś nie chce piłować. Czy też może być to filtr paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kopcenia do może dawka za duza??

Często po wymianie turba auto moze kopcic bo bedzie wypalało stary olej z układu dolotowego, po pewnie przy wymianie nikt tego nie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski lejące kopcą na czarno, a nie na niebiesko

no tak to olej gdzies wali w komore spalania .uszczelniacze zaworowe mogly zastrajkowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawkę ustawiałem, komputer nic nie pokazuje. Dawka była za mała więc gościu ustawił mi na prawidłową. Sprawdzałem przewody do turba wszystko ok, wiadomo, że zawszę jakieś ślady oleju w wężach będą. szukam nadal przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na gorącym silniku nie mniej niż 2bar przy 2000obr, ale u ciebie po to sprawdzasz by spr czy nie jest za wysokie, spr na zimnym po nocy przy 1000, 2000, 3000obr a potem na gorącym przy 1000 2000 3000 4000obr, najlepiej nagrywaj aparatem filmik jak manometr skacze, potem na spokojnie sobie oglądając wielokrotnie filmik ustalisz jakie jest ciśnienie przy danych obr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...