Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B7


pawelroad

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym TUV to przechlapane, ale i do PL kiedyś dotrze :decayed: .

Heble masz na dużym zacisku i tarczy 320mm, bo masz 2.0TFSI. Felga fajna, ale właśnie przez budowę ramion teraz nie wchodzą. Też ostatnio przy zmianie hamulców, miałem chwilę zadumki czy mi w ogóle felgi wejdą, ale się wyrobiłem z kilku milimetrowym zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym TUV to przechlapane, ale i do PL kiedyś dotrze :decayed: .

Heble masz na dużym zacisku i tarczy 320mm, bo masz 2.0TFSI. Felga fajna, ale właśnie przez budowę ramion teraz nie wchodzą. Też ostatnio przy zmianie hamulców, miałem chwilę zadumki czy mi w ogóle felgi wejdą, ale się wyrobiłem z kilku milimetrowym zapasem.

Jest dokładnie tak jak napisałeś. Ale już wszystko zamontowane. Dystanse 5mm i dłuższe śruby. TuV i inne bzdury załatwione. Oczywiście gościu na przeglądzie się przyczepił że kilka milimetrów koło wystaje poza nadkole. I chłopaki na warsztacie musieli lekko "poszerzyć" nadkola czy błotniki. Wszystko pasuje pomimo problemów. W PL to żaden problem dokupić dystanse i pod domem założyć samemu. No a w Niemczech za TuV, dystanse, śruby i założenie tego wszystkiego zapłaciłem 430 euro. :facepalm::suicide_anim::smutas:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam, pozwólcie że się podepnę pod temat, mam B7 i chce sobie założyć taki felunek:

KOŁA LETNIE AUDI A3 8P A4 B6 B7 A6 205/50/17 (4204031617) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Aktualnie jeżdżę na 205/55/16 i pytanie czy te z oponami 205/50/17 nie będą powodować błędnych wskazań prędkościomierza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie.

Powinno być 215/50/17 bo to idealny zamiennik 235/45

Wrzuć dane w kalkulator opon to zobaczysz co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź/dowiedz się jaka jest średnica piasty bo do B7 ma być 57.1 a jeśli to są od A5 to będzie większa i nie założysz od tak. Oczywiście można dobrać odpowiedni pierścień centrujący zmieniający średnicę i wtedy już da rade.

ET, opona, szerokość felgi ok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam, pozwólcie że się podepnę pod temat, mam B7 i chce sobie założyć taki felunek:

KOŁA LETNIE AUDI A3 8P A4 B6 B7 A6 205/50/17 (4204031617) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Aktualnie jeżdżę na 205/55/16 i pytanie czy te z oponami 205/50/17 nie będą powodować błędnych wskazań prędkościomierza?

..a gdybym zamontował 18-tki z gumą 225/40 jako zamiennik 205/55/16 to było by ok. ze wskazaniami licznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze, prawie każdy zakłada na 18" takie opony w B7 :thumbup1:

mało?

widać przecież, że felga licuje się z błotnikiem i jeśli założy się opony bez naciągu to ładnie będą walić po błotniku

Założone z 235/35 i nic nie wali po błotniku :wink:

498d9188f59e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc :-)

Czy takie fele z A6 mi podpasuja do A4 B7 : Et 43 7 1/2jx17h2 ?

Lada dzien zaloze zestaw Eibach B12 ktory obniza samochod o 30 mm czy te fele nadal beda pasowac ?

Jakie dobrac opony, buorac pod uwage ze spalanie jest dla mnie wazne ?

Pozdrawiam

g.

Wysłane z mojego SHV-E210K przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdą, tylko jak by miało być ładnie na obniżeniu to przydały by się dystanse. Co do opon to jak ma być nie szeroko to 215/50/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie przewidziec ile tego dystansu potrzeba ? orygnal e felgi 16 sa bardzo schowane jak na moj gust i nie za dobrze to wyglada

Wysłane z mojego SHV-E210K przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje, by było idealnie to 20-25mm dystansu

Bardzo pomocny kalkulator: ET Felgi. Odsadzenie Felgi. Kalkulator ET. Narzędzia do Felg. Felgi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Felgi 17 z et 59 opony 205-50 beda pasowaly do mojego auta czy trzeba bedzie dystanse montowac, jesli tak to jakie.

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka szerokość felgi ? Bez dystansów nie wsadzić, może być 20mm albo nawet 30mm, zależy jaka szerokość felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokosc 7,5 cala

---------- Post dopisany at 14:38 ---------- Poprzedni post napisany at 14:35 ----------

Sprzedawca twierdzi ze do mojego modelu powinny byc gumy 225 a 205 moze wywalac bkedy skretu i oszukiwac na predkosci oraz wchodzic w tryb serwisowy jadac powyzej 130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w swojej B7: 205/55/16 > 215/5516 > 225/40/18 > 235/35/19, na żadnych nie miałem tego co twierdzi sprzedawca. Powinien raczej powiedzieć, że te koła nie wejdą do A4 B7 bez dystansów.

Co do opon na standardową 17" (7,5 ET45) Fabryka podaje 235/45/17, zamieniają na 225/45/17 lub 215/50/17, co kto lubi :wink:

Kalkulator - dobr rozmiaru opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jak sie to ma do obecnego stanu tych kol gdzie jest rozmiar opony 205/50 felga 7,5 cala szeroka i et 59. Dystanse zalatwia sprawe? Jesli tak to jakie? Czy komplet raczej nie do b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...