Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki zalać olej? Brak danych o poprzednim..

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Wrzucam do swojego 1.8 silnik 2.8 APR z roku 2000.

Niestety nie wiem jakim olejem Vka była wcześniej zalana.. :facepalm:

Przebieg podobno ok 230 tyś potwierdzony rzekomo nie wiadomego pochodzenia książką :decayed:

Ma ktoś jakieś sugestie?

Opublikowano

Najbardziej prawdopodobny i odpowiedni wydaje sie jakiś półsyntetyk... aczkolwiek kto to może wiedziec jakim był zalany :facepalm:

Opublikowano

Zalej olejem 5W 40 a jakiej firmy to już co kto woli. Broń Boże mineralnym.

Opublikowano
Witam,

Wrzucam do swojego 1.8 silnik 2.8 APR z roku 2000.

Niestety nie wiem jakim olejem Vka była wcześniej zalana.. :facepalm:

Przebieg podobno ok 230 tyś potwierdzony rzekomo nie wiadomego pochodzenia książką :decayed:

Ma ktoś jakieś sugestie?

zapodaj dobry fullsyntetyk

od siebie polecam Liqui Moly 5w40 synthoil high tech

Opublikowano
  • Autor

Dzięki panowie taki właśnie miałem olej zalać leci 5W40 :wink:

Opublikowano

5W 40 Motula, ze sprawdzonego sklepu np w Krakowie. Ja biore i nie narzekam na jakosć oliwy od nich ze sklepu :cool:

Opublikowano

5w40 lub 10w40 ogólnie jeżdzę już dłuższy czas na olejach Motula i ogólnie auto dużo lepiej pracuje, olej ogólnie nie grzeje się tak . Ogólnie lepiej zainwestować w olej z wyższej półki .

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

To ja podepnę się pod temat. Mam w swojej Audioli również silnik APR, przebieg 206 tys., sprowadzona ze Szwajcarii. Na wlepce jest, że zalany był Castrol GTX 0w30. Już dawno noszę się z profilaktyczną wymianą oleju i filtra, a teraz chce mu jeszcze wrzucić gaz, więc przydałoby się coś z wyższą klasą lepkości jak na mój gust. Co polecacie 5w40 czy 10w40?

Opublikowano

5w40

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

generalnie, katalogowo do tego silnika idzie jedna klasa oleju 504.00-507.00 czyli 5w30. Ja zalewałem Motulem, ale że żarł dużo, to sprawdziłem Midland, obecnie zalałem 5W40 i jest minimalnie lepiej z przepalaniem oleju..

Opublikowano
generalnie, katalogowo do tego silnika idzie jedna klasa oleju 504.00-507.00 czyli 5w30. Ja zalewałem Motulem, ale że żarł dużo, to sprawdziłem Midland, obecnie zalałem 5W40 i jest minimalnie lepiej z przepalaniem oleju..

tzn ile żarł tego Motula ? ja zszedłem teraz na Valvo 5W30 i nie widzę na ta chwilę większego zużycia.

Opublikowano

u mnie żre około 0,5l na 1000km

Opublikowano
  • Autor

u mnie Shell helix 5W40 żre bardzo podobnie, aczkolwiek mam sporo wycieków, więc obstawiam, że po ich usunięciu stan zużycia oleju będzie całkiem przystępny

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.