Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej w dziwnym miejscu, pomóżcie


CzarecK

Rekomendowane odpowiedzi

O ile dobrze rozumiem to w zaznaczonych punktach znajdują się świece. Moje Pytanie dotyczy tego, że gdy wyciągam tą gume to pod nią jest olej, pod drugą tak samo, czy to jest normalne ? :shock3: silnik benzynowy 1.8 125 KM

silnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nie wymieniaj, kup masę uszczelniającą reinz. Jak dobrze zrobisz to będziesz miał święty spokój. Koszt około 30 zł. Uszczelka znacznie droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam wielkie za pomoc! to samo mechanik powiedział :) mówie mu, słuchaj silnik audi 1.8 20v , wyciągam kaptur od swiecy a tam... a on - a tam olej, zgadłem? :D

za 2 tyg autko stawiam do wymiany tej uszczelki i ogólnie do uszczelnienia silnika bo jeszcze w jednym miejscu sie poci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taka przypadłość Audi/VW. Uszczelnienie silnika moim zdaniem jest kiepskie. Z moich obserwacji wynika że u Japońców lepiej to wygląda. Ojciec ma Toyotę, przebieg koło 200 tyś i calutki silnik suchy. Kumpel ma Hondę i przebieg też w tych granicach i też sucho. A4 przy kupnie miała 128tyś i niestety już się pociła i na górze i na dole. Lekko bo lekko ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczne zadanie przede mną :) poza olejem na świecach puściła jeszcze uszczelka zewnętrzna i cieknie gdzieś od tyłu, bo czasami jak ostrzej ruszę to olej kapnie na kolektor wydechowy i śmierdzi w całej kabinie :D z tego co słyszałem najważniejsze aby kupić oryginalne uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic trudnego. Wykręcasz cewkę, ściągasz pokrywę, czyścisz, zakładasz, składasz itp. Żadna filozofia.

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-walka-drobnymi-wyciekami-miski-klawiatury-142002/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak będziesz składał te uszczelki to trochę silikona daj pod te uszczelki bo problem może wrócić i daj mu trochę przyschnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz zwykły silikon to powrót problemu gwarantowany. Jak dla mnie żadnego silikonu. Czyścić wszystko do sucha i zakładać nową uszczelką. jak już można dać masę uszczelniającą, ale nie tak zwany "silikon silnikowy". Te zwykłe, tanie to jedno wielkie badziewie. Zaraz puszczają i nic to nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...