Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Flansza EGR a telepanie podczas gaszenia


Kamaz1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie czy jak założe Flansze zamiast Egr 1.9tdi AWX to bede miał jakies negatywne tego skutki.Chodzi mi o telepanie samochodem podczas odpalania i gaszenia bo nie bedzie juz klapy gaszącej. Zastanawiam sie nad czyms takim 91 ZAŚLEPKA ZAMIENNIK FLANSZA EGR TDI AWX kpl. (4034940137) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Dzieki za odpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz to zrobić? Egr kompletnie nie działa? Ja zrobiłem to tak, wyczyscilem egr i dolot, zaslepilem wężyk podciśnienia od egr i jest gitara, egr cały czas zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wszystko ma byc tak jak nalezy trzeba zalozyc dwie zaslepki( na kolektor i zawor egr), koszt 30zl na allego. tylko w ten sposob jest pewnosc, ze syf sie nigdzie nie bedzie gromadzil, nie ma z tym zadnej filozofii, wiec polecam zaslepienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepka nie ma nic do klapy gaszącej. Jak się chce brać za dłubanie przy EGR chociażby to wypadałoby wiedzieć o co w tym chodzi, szczególnie, że na forum informacji jest aż naddto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepka nie ma nic do klapy gaszącej. Jak się chce brać za dłubanie przy EGR chociażby to wypadałoby wiedzieć o co w tym chodzi, szczególnie, że na forum informacji jest aż naddto.

A czytał o co pytał autor postu? Nikt tu nie pytał o relacje klapa gąszca - zaślepka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko po co wywalac egr i wstawiac flansze, jesli ma obawy czy bedzie mu telepac silnikiem, wystarczy zaslepic i tyle

---------- Post dopisany at 19:00 ---------- Poprzedni post napisany at 18:57 ----------

ludzie zaslepiaja i jest git, a jesli kolega woli flansze to ok, przy gaszeniu lekkie telepanie, ale mozna sie przyzwyczaic, mialem taka przerobke w golfie 4 i tez bylo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok moja wina, nie przyszło mi do głowy, że można takie gówno wymyśleć jak na tej aukcji a, że link źle wklejony to nie zerknąłem. Zaślepka to kawałek blachy a to co widać to jest przelotka zamiast EGR-a.

Dalej nie rozumiem po co wywalać cały EGR i zastanawiać się nad skutkami braku klapy gaszącej zmiast dużo taniej po prostu zaślepić sam EGR. Przy okazji EGR siedzi na miejscu a za chwilę na stacjach diagnostycznych będą się czepiać wywalonych EGR.

To co jest na aukcji to fajny sposób na wyciąganie kasy od ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wiem z dobrego źródła, że od przyszłego roku będą badane spaliny w dieslach :-D, egr to tam kij bo małe koszta, gorzej dpf, ok koniec off-topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odkopuje kotleta.. Mam problem jaki pewnie ma mnóstwo osób, mianowicie cieknący EGR.. Chodzi mi po głowie flansza w miejsce tego syfu. Czy brak klap gaszących będzie mocno doskwierał? Jak mam auto z końca 2001 roku trzeba będzie zmieniać w mapach czy to dopiero od 2003? Same wyłączenie EGR w EDC SUITE jest dość proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej cieknie przez uszczelnienie trzonka zaworu EGR, jak odłączysz mu podciśnienie sterujące to możesz pokusić się o uszczelnienie trzonka zaworu jakimś dobrym klejem  lub odrobiną silikonu ( od strony dolotu , po solidnym wyczyszczeniu i odtłuszczeniu ).

Klapa gasząca powinna zostać na swoim miejscu i powinna być sprawna .

I nie chodzi tutaj o telepanie podczas gaszenia, bo to silnik i dwumas raczej przeżyje, co najwyżej z lekkim skróceniem żywota , ale o " chorobę wściekłych diesli ".

Jest to najskuteczniejsze zabezpieczenie przed rozbieganiem się silnika na oleju silnikowym z padniętej turbiny . 

Jak ktoś nie wie o co chodzi to proszę : :hi:

A i zaślepienie EGR-a / odłączenie jego sterowania w AWX-ach nie powoduje zapalania kontolki MIL, dopiero w AVF-ach i to też chyba poza początkowymi egzemplarzami wywala kontrolkę :decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...