Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Felgi 17 czy 18'?


lewy_jelcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie! Poniżej pokazuję zdjęcie mojej Audi oraz felg jakie mnie interesują. Chce kupić 18stki lecz boje się, że nie wejdą do mnie, bądź będzie ocierało podczas skręcania i gdy obciążenie będzie duże. Czy na obecnym obniżeniu zawieszenia mogę wstawić 18stki czy powinienem raczej wybrać 17stki? Poniżej zdjęcia...

p1010377tz3.jpg

p1010376do8.jpg

p1010378if7.jpg

421462556_1

417669354_4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest to obnizenie..? :mysli:

Jakieś nie wielkie sie wydaje :mysli:

Decyzja nie jest łatwa ..ja mam teraz 17 ..myslałem o 18 ..ale pohamował mnie zrowy rozsądek ..i to narazie mi styknie ..

I te podrapałem w koleinach :angry: ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obniżenia to nie mam pojęcia ile cm siedzi niżej bo taką już kupiłem. Patrząc na inne A4, które smigają w okolicy widać, że są sporo wyższe od mojej. 18stki ładnie wyglądają ale co do komfortu jazdy to niestety będzie ciężko. A poczułeś spadek mocy po włożeniu 17stek?[br]Dopisany: 24 Sierpień 2008, 13:18 _________________________________________________Sprawdziłem przed momentem i mam ok 16 cm do gleby miejscu gdzie jest miejsce na lewarek z przodu a ok 10 cm do miski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek mocy ? No wiadomo , że lepiej pociskał na mniejszych kółkach ..ale teraz trzymanie na zakrętach o niebo lepsze :good:

Tragedii nie ma :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo ja aktualnie jeżdze na 17'' 215/45 na springach -35mm i jest spoko, nic mi nie obciera, nawet fajnie leży ale szczerze powiem że chciałem zmienić na 18'' tylko zrezygnowałem ale to z powodu zbliżającej sie zmiany autka...

wiec gdybym miał już takie autko którym pojeżdze i będe do niego coś kupował to sprawił bym sobie 18''

ale to już zalezy od Ciebie, gdzie jeździsz, i czy potrafisz jeździć tak żeby ich nie prostować po miesiącu, no i jednak kupno felg i opon do nich dobrych to spory koszt, wiec zależy czy chcesz wydać dużo czy mniej i mieć większy komfort, no i pozatym nie widze żebyś miał obniżenie, wiec będzie LIPA, wrzucił bym 17'' i jakieś springi -30 i tak czy siak już będziesz to bardzo odczuwał i nie raz powiesz MAM DOSYĆ :polew:

później trzeba uważać na każdy większy krawężnik, dziure, omijać kratki ściekowe itp.

wybór należy do Ciebie :>

edit: tak jak koledzy piszą na 17'' będzie jeszcze dobry komfort, no i osiągi praktycznie są te same ale wiadomo że trudniej się zbiera, w porównaniu do stalówek zimowych, i w koleinach trzeba trzmać mocno kierownice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze jedno,żeby obniżyć o 35 mm to trzeba kupić tylko sprężyny czy też amorki? Jaki jest koszt takiego obniżenia? Wojtas z te twoje co na zdjęciach to są 17stki? Strasznie mnie się podobają 18stki ale boję się, że będę je wyklinał po jakimś czasie :/ . Do tego patrzyłem na ceny opon 18' to sie za głowę złapałem- ok 500 zł od sztuki. Do tych 15 co teraz mam to kupić mogę komplet dobrych opon za 600 zł. Nie dość, że komfort mniejszy to jeszcze opony dużo droższe. No ale czego my nie robimy aby nasze audiczki ładniej się prezentowały :rolleyes: Dzięki za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrze i widze że masz 99 rok, fajny silnik no wiec gdybym ja miał takie parametry autka to bym się skusił na 18'' ale jak sam zauważyłeś opony są baardzo drogie, praktycznie ponad stówke droższe na jednej sztuce niż 17'' no i trudniej kupić np. używane

niby że jest przyjęte że do obniżenia -30/-35 coś z tego przedziału można na standardowych amorach jeździć, a tylko kup same sprężyny, tylko coś firmowego... a nie jakieś tam jamex czy tego typu:)

o sprężynach poczytaj w dziale zawieszenia, osobiście ja mam sprężyny vogtland i musze kupić nowe bo moja jedna poszła a jeździ w aucie od 95 roku gdyż mam fakturke od dekra jak koleś je zamontował nowe + felgi no i powiem że są fajne, nie za twarde i nie za miekkie, acha i nowe lecą po 600/700 zł za 4 szt. więc nie są takie złe że wytrzymały tyle latek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas z te twoje co na zdjęciach to są 17stki?

tak 17, opony 225/45 , mieszkam niedaleko ciebie, jak bedziesz chcial to w tygodniu moge gdzies podjechac to sobie oblookasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas od października będę znów co weekend we Wro także najwyżej wtedy się zgadamy. Póki co to kupie zimówki na te felunie co mam i postaram się od kolesi na kilka dni pożyczyć 17stki a później 18stki. Brat ma sprężyny H&R i zachwala sobie więc może takie wezmę żeby nie pakować dziadów jakiś. Wydaje mnie się , że tak będzie najlepiej. Założę, pojeżdzę i zobaczę co będzie mi bardziej odpowiadało. Dzięki chłopaki za odpowiedźi. Mam nadzieje, że kiedyś jakieś bro wypijemy na którymś ze spocików :notworthy:. A jeździ ktoś z was na VW Blasen do Niemiec? Niby impreza dla VW ale Audi też jest kupe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Twojego modelu audi i jego seryjnego zawieszenia zalecany rozmiar opony na obręcz 7,5x17" ET35 to:

205/50R 17,

215/45R 17,

225/45R 17,

235/40R 17,

235/45R 17,

245/35R 17,

245/40R 17;

na obręcz 8,0x18" ET35:

225/40R 18,

235/40R 18,

245/35R 18.

Jeśli nie przeraża Cię cena opony i mały wybór zamienników dla rozmiaru 18 oraz nie zwracasz uwagi na komport jazdy i lubisz jeździć slalomem, "pływać" w koleinach, to jak najbardziej powinieneś zakupić felgi 18calowe :)

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz nie zwracasz uwagi na komport jazdy i lubisz jeździć slalomem, "pływać" w koleinach, to jak najbardziej powinieneś zakupić felgi 18calowe :)

Pozdrawiam

arielka

taaaa...

ja śmigam na 19` 245x35x19 i nie ma tragedii . Bierz kolego 18 :good: 17 to na zime :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąski w sumie to dziwię się tobie, że na 18stkach śmigasz po Krakowie. Ja ostatnio jak byłem to na swoich 15 i balonach ledwo przejechałem przez wasze miasto i 2 razy zahaczyłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąski w sumie to dziwię się tobie, że na 18stkach śmigasz po Krakowie. Ja ostatnio jak byłem to na swoich 15 i balonach ledwo przejechałem przez wasze miasto i 2 razy zahaczyłem ;)

Ja na 18 a Trzeniu na 19 :) my wybieramy sobie ulice którymi możemy jeżdzić :gwizdanie: a tak na prawdę to praktycznie nie ma różnicy między 17 a 18 . :)

Zawadzić to jeszcze mi sie nie udało :) no może raz separator :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że Panowie, WY MACIE B6... a pewnie różnica jest w jeździe B5 a B6, w sumie jak już teraz mówisz że byłeś w kraku i ledwo dałeś rady to sie zastanów bo jednak troche trzeba opanować taką jazde :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...