Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piła Spalinowa STIHL MS 211 OPINIE


cacek89

Rekomendowane odpowiedzi

Jest na forum ktoś kto użytkuje bądź zna się na tym?

Mam do kupienia taką piłę jak w tytule, u miejscowego dilera, jest w promocji za 1099zł.

Moc: 2.3km

Prowadnica: 35cm

Waga: 4.3kg

Służyć ma do sezonowego wypadu do lasku w celu, pocięcia 8-10 sporych przyczepek samochodowych na zimowy opał.

Wiadomo nie oczekuje od niej pełnego profesjonalizmu, pytanie tylko czy to nie jakiś szit.

Słucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marka stihl strasznie spadła z jakości polecam jakaś używaną Husqvarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę słaba, ale na takie cięcie jak opisałeś wystarczy. Jeśli nie będą to grube drzewa. Osobiście 10 lat już tnę Husqvarną, ale mocniejszą i z czystym sumieniem polecam tą markę. Myślę jednak, ze 10 przyczepek samochodowych to spokojnie obsłużysz tą piłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

preferuję jednak nowe, wiadomo gwarancja te sprawy.

Husqvarne powiadacie

jakie są ceny w porównaniu do Stihla bo nawet nie mam żadnego sklepu w pobliżu żebym mógł sprawdzić? Jest szansa że kupie coś mocniejszego/lepszego w tej cenie?

hmmm myśląc o grubości drzew mam na myśli takie o obwodzie do max 100-120cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez polecam Husqvarne :thumbup1::thumbup1::thumbup1: sprzet pierwsza klasa!!tez na poczatku chcialem kupic Stihla ale duzo mi osob odradzalo no i posluchalem :decayed: i wiem ze to byl trafny wybor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam Stihla tylko model wyżej czyli mocniejszy 3KM, kupiłem go z myślą o budowie domu i sprawdziła się, w sumie dlaczego miała się nie sprawdzić, brałem z zapasem mocy bo mam też dość duży las w którym będę robił dość często wycinki :wink:

Od siebie mogę dodać że po roku użytkowania nic się nie zepsuło, odpala od strzała i mało pali (sam się dziwiłem że tnę a paliwa nie ubywa) w przeciwieństwie do Husqvarny - tak twierdził Wujek strażak a ma z piłami do czynienia, nie wiem jak z tą drugą marką ale ja jestem zadowolony:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Cie Pucek kosztowala ta trzy konna? Kupowales u dilera czy przez internet? Jaka dluga prowadnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze Husqvarny będą chwalić swoje, a posiadacze Stihl'i swoje ;)

Husqvarny mają na tłoku 1 pierścień i są podobno z tego powodu mniej trwałe, Stihl'e maja 2 pierścienie.

Chyba od 12lat używam na własne potrzeby (opał na zimę właśnie) Husqvarne 350, i jedyne inwestycje oprócz paliwa i oleju, to nowa świeca i nowy łańcuch (teraz będę musiał kupić bęben sprzęgłowy i kolejny trzeci łańcuch). Piła do dnia dzisiejszego nie wymagała nawet regulacji.

Kończąc, jeżeli piłę będziesz wykorzystywał jedynie na własne potrzeby i dbał o nią, to czy kupisz Stihl'a czy Husqvarne, to będziesz pewnikiem jednakowo zadowolony. Bierz mocniejszą obojętnie,której marki.

Kiedyś zgłębiałem trochę ten temat i fajną piłą jest Makita DCS tylko nie pamiętam dokładnie modelu (chyba ten MAKITA PIŁA SPALINOWA DCS500 38CM 3,3 KM +GRATISY (4043727049) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.), ma metalowy karter i używają jej nawet zawodowo pilarze podobno.

No i według mnie co najmniej, albo blisko 3 konie mocy i zawsze ostry łańcuch!

Prowadnica 15tka wystarczy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Cie Pucek kosztowala ta trzy konna? Kupowales u dilera czy przez internet? Jaka dluga prowadnica?

Kupowałem u dilera bo cena była ta sama co na necie, kosztowała 1600 zł, model ms251, prowadnica standard ale ile to ma to nie pamiętam:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy prawda jest taka że piłę kupuje się do potrzeb. Jeśli ktoś tnie okazjonalnie średnie drzewa to po co mu piła 3KM jest cięższa mniej poręczna itp. Jak ścinasz duże drzewa to moc jak najbardziej wskazana. Ja od 3 lat używam husqwarny zmieniam tylko łańcuchy i sobie bardzo chwalę. Najlepiej podjedź do dilera tam doradza ci jaka piła będzie najlepsza do twoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ok.8letniego małego sthila 180ms,kupiony nowy.Mało pali,lekka,komfortowa bo nie drży nigdy się nie zepsuła,ale nie pracuje zbyt często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gałęzi 3km to może rzeczywiście przesada, ale jeśli będzie to opał o sporej średnicy to 3km to minimum. Alle jest to wyłącznie moje zdanie ;)

Jeśli będę zmieniał kiedyś piłę (chyba nieprędko),to wezmę jeszcze mocniejszą, bo lubię jak piła idzie nawet jak się tnie całą prowadnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Husqvarny mają na tłoku 1 pierścień i są podobno z tego powodu mniej trwałe, Stihl'e maja 2 pierścienie.
na necie wyczytalem ze te slabsze pily Stihla tez maja jeden pierscien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możliwe, nie siedzę aż tak w tym temacie, kiedyś po prostu trochę się interesowałem.

Ten jeden pierścień to wada i zaleta, zależy jak na to patrzeć.

Jak kupisz markową piłę to pewnie i tak będziesz zadowolony niezależnie od marki którą wybierzesz, ale wiadomo, że jeśli za taką samą kase można kupić coś lepszego, a nie gorszego to warto poczytać/popytać i dokonać tego lepszego wyboru.

Z tego co się czyta dobre też są dolmary, shindaiwy, oleo-mac'ki. Trzeba tylko poczytać,które modele warte są zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś coś dobrego napisał,nie znaczy,że sprzęt jest coś wart.Oleo-mac,dolmar itp. sobie daruj są tragiczne spróbuj takim sprzętem pracować cały dzień w lesie ogłuchniesz i zatrujesz się smrodem spalin a ręce do końca tygodnia będziesz trzymał zanurzone w lodzie,z powodu drgań i ciężaru sprzętu i ciągłego napinania łańcucha,a jeśli pisze,że któraś ma 3KM,to ma może 1KM.Partner i Shindaiwa są coś jeszcze warte szczególnie ta ostatnia jest świetnie wykonana moj wuj ma taką,ale wycina nią tylko gałęzie na bagnach i rowach metalizacyjnych zimą,więc też ma lekko i nie wiadomo jak z serwisem.

Makitę sobie daruj znam dwóch cieśli którym te piły padły i to takie poważne awarie, pęknięty pierścień dziura, w tłoku.

Pracowałem Stihlem i Husqvarną jedna i druga godna polecenia,bo to elitarny sprzęt i dalej radzę się nie wychylać,bo skończysz z plastikową podróbką od cygana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podsumowując moje pytanie z początku tematu brać tą STHILa MS211 za 1200zł czy szukac Husqvarne, która będzie w tej kasie lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma MS211 i mówi, że jest bardzo słaba, a tnie cieniutkie drzewa w sadzie.

Ja mam ms251 od pół roku jak do tej pory sprawuje się ok. i jest dosyć mocna także polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...