Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny komunikat FIS- wiatrak, felga przekreślona żółta


gados82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś mnie zaskoczył fis i wystrzelił do mnie z takim czymś oczywiście pisk jak przy rezerwie i takie coś.

l93f.jpg

Szukałem na google ale za bardzo nie wiem jak do tego podejść czy to felga czy może wiatrak....

Miał ktoś takie coś??

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy, że ciśnienie trochę spadnie i już taki komunikat wyskakuje, nie musisz mieć flaka, sprawdź ciśnienie w kołach i podpompuj to zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że bateria w czujniku ciśnienia już się wyczerpała i dlatego tak świruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem w kazdym kole 2.0 oponki 225/40/18 dzis do pompowalem do 2.2 i zapamietalem ustawienia na fis. Ostrzeżenie zniklo. Mam nadzieje ze pomoże. A co do czujnikow i baterii to jak te czujniku wygladaja gdzie sa i jak wymienic bateryjke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby go wyjąć trzeba zdjąć opone

a wygląda on mniej więcej tak Czujnik Ciśnienia Opon Audi VW 4F0907275B (4064961388) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zółty kapeć to spadek ciśnienia (lekki, powolny). Upuszczaj mu i zobacz jak sie zachowuje. Sprawdź jeszcze czy pokazuje przebicie opony (szybko dużo spuść), żebyś się nie przejechał i zrobił z opony gumki-recepturki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego on jest przekreslony ? Sprawdzalem cisnienie i w sumie chyba nie ubylo nic albo spada naprawde wolniutko. Zaczelo tak sie dziac po zmianie na letnie. Jak mi wyskoczy ten blad i na fisie wcisne wheel change to on oczywiscie znika. Ogolnie w instrukcji audi znalazlem inne oznaczenie spadku cisnienia w oponach tez zolty znaczek z wykrzyknikiem w srodku. Poczekam kilka dni i bede sprawdzal cisnienie bo jak ubywa to bardzo wolno. Jaka czulujsc ma ten czujnik? Bo czytalem gdzies ze 0.2

Jaka jest różnica między tą kontrolką z8223022Q,Swiecaca-sie-kontrolka-TPMS-oznacza-cisnienie-w-przynajmniej.jpg a tą która mi wyskoczyła (patrz pierwszy post)

Dodam że taka kontrolka w znajduje się też w audi. Jest ona nad kontrolką akumulatora jak się przyjrzycie na zdjęciu w pierwszy poście to właśnie ją widać jako nie aktywną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...