Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Będzie znacząca różnica w hamowaniu na 345mm ?

Czym się różni zwykły zacisk od s4 ?

Jaki model tarczy i klocków ? Aaa, mógłby ktoś podać numer tego jarzma ?

Opublikowano

Sam zacisk jest taki sam, to co właściwie jedynie powinno się zmienić to większa odporność cieplna.

Opublikowano

Będzie znacząca różnica w hamowaniu na 345mm ?

Czym się różni zwykły zacisk od s4 ?

Jaki model tarczy i klocków ? Aaa, mógłby ktoś podać numer tego jarzma ?

BDA979 i BDA978

Zdrożały od listopada o 50% praktycznie ale według mnie nie duży koszt i tak zrobienia hebli takich jak w S4. Tył wychodzi drożej ;)

Opublikowano

Witam,

przeglądam właśnie katalog Intercars + czytam forum i ... nie wiem, co się dzieje, a nic nie piłem :)

Będę musiał wymienić tarcze hamulcowe + klocki na przodzie w A4 B8 3.0 TDI CCWA 2008', felgi 17.

Z tego, co widze jest więcej, niż jeden rodzaj i wymiar tarcz.

Jak sprawdzić, które będa pasować akurat do mojego auta? Jak sprawdzić, czy mam czujnik zużycia klocka (może wszystkie B8 miały go z automatu).

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Panderman

Opublikowano

W 3.0 TDI powinien być tylko jeden rozmiar tarcz - 320.

I tak, czujnik zużycia jest z automatu.

Opublikowano

Witam,

przeglądam właśnie katalog Intercars + czytam forum i ... nie wiem, co się dzieje, a nic nie piłem :)

Będę musiał wymienić tarcze hamulcowe + klocki na przodzie w A4 B8 3.0 TDI CCWA 2008', felgi 17.

Z tego, co widze jest więcej, niż jeden rodzaj i wymiar tarcz.

Jak sprawdzić, które będa pasować akurat do mojego auta? Jak sprawdzić, czy mam czujnik zużycia klocka (może wszystkie B8 miały go z automatu).

Z góry dzięki za odpowiedź.

Przestań przeglądać ten katalog :decayed: Tam do każdego B8 podają przód 314mm i 320mm :facepalm:

Opublikowano

Dzieki za odpowiedzi, wszystko jasne! :)

Opublikowano

Witam.

Przegladam oferty klockow i tarcz na necie.

Gdzie mozna sprawdzić jakie wielkości tarcze są montowane fabrycznie w moim audi? (pomijając ściągnięcie koła i pomiar)

z tego co już wyczytałem to przód jest 320, ale nie wiem ile ma tył.

Muszę wymienić tarcze i klocki przód + tył

Widzę, że na forum najbardziej polecane są zimmermanny i na nie też się zdecydowałem.

Co do klocków to przez chwilę myślałem nad Ferodo DS, ale cena mnie zniechęciła

Postawiłem na Jurid White.

Co do klocków podawane są do nich ograniczenia producenta i system hamulcowy np ATE, TRW

stąd kolejne pytanie gdzie sprawdzić jaki system hamulcowy jest w moim aucie?

Opublikowano

Kody wyposażenia - wlepa w książce serwisowej lub w bagażniku.

Opublikowano

Witam.

Przegladam oferty klockow i tarcz na necie.

Gdzie mozna sprawdzić jakie wielkości tarcze są montowane fabrycznie w moim audi? (pomijając ściągnięcie koła i pomiar)

z tego co już wyczytałem to przód jest 320, ale nie wiem ile ma tył.

Muszę wymienić tarcze i klocki przód + tył

Widzę, że na forum najbardziej polecane są zimmermanny i na nie też się zdecydowałem.

Co do klocków to przez chwilę myślałem nad Ferodo DS, ale cena mnie zniechęciła

Postawiłem na Jurid White.

Co do klocków podawane są do nich ograniczenia producenta i system hamulcowy np ATE, TRW

stąd kolejne pytanie gdzie sprawdzić jaki system hamulcowy jest w moim aucie?

Jeśli przód masz 320mm to system TRW. Tył masz 300mm też system TRW. Gdybyś chciał zakupić takowe zapraszam :hi:

Opublikowano

Wandej odbierz Pw. Pozdrawiam

Opublikowano

Witam czy to normalne ze po wymianie tarcz i klocków przód na jednym kole trze tylko do połowy a z drogiej tak na 3/4 tarczy?

Opublikowano

Nie, zaciski Ci się rozjechały.

Opublikowano

Nie, zaciski Ci się rozjechały.

zajrzyj do mojego tematu o jarzmach

Opublikowano

Jakiej marki są oryginalne klocki?

Opublikowano

Ferodo textar Pagid Jurid galfer

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Ceramiczne czy zwykłe klocki oto jest pytanie?

-zaleta na pewno ceramicznych jest że nie będą tak pylić, ale jak wygląda jakość hamowania?

Opublikowano

Ja mam ceramiczne klocki ATE na przód już rok czasu i faktycznie nie pylą felgi w dodatku lepiej hamuje i dłużej trzymają klocki, niedawno wymieniałem też ceramic na tył :)

Opublikowano

... w dodatku lepiej hamuje i dłużej trzymają klocki...

Włóż to między bajki.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.