Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzone gniazda prowadzące - stabilizator


puzon0

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem z samochodem na sprawdzeniu w serwisie i na fakturze z wydrukiem usterek mam m.in.: "stabilizator do wymiany (uszkodzone gniazda prowadzące)". Czy możecie mi wyjasnić co to są te gniazda prowadzące - nikt mi nie potrafi na to odpowiedzieć, dzwoniłem do serwisu ale też nie mogę sie z nimi dogadać, nie wiem o co im chodzi. Aha, łączniki sabilizatora też są do wymiany. Sprawa dotyczy tylnego zawieszenia. Jesli ten stabilizator faktycznie jest do wymiany to czy ktoś z was może mi kogoś polecić gdzie można kupic-bo nowy jest szalenie drogi a po złomach nie mają tego w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te miejsce w którym jest guma i mocowanie do budy. Dwa na stabilizator. Takie przeprofilowanie. Kup dwie gumy wymień i olej no chyba ze przetarty ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zatem serwis napisał, żeby cały stabilizator wymienic? - nie rozumeim tego, gumy już mam na wszelki wypadek i wymienie tak samo jak i łączniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miedzy gumami a stabilizatorem siedziały cienkie plastikowe tulejki, miał ktoś u siebie takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja temat tych plastikowych tulehek rozwiązałam w ten sposób, że zakupiłem koszulkę termokurczliwą bodajże 20mm grubą chyba na 1,5mm i zgrzałem ją w miejsce tych tulejek, oczywiście z czasem się to wytrze, ale zależało mi na tym żeby zniwelować wycieranie grążka w tym miejscu, co ochroni go przd gniciem (poprzedni ukrecił się z tego z powodu , rdza tak go wrąbała, że z 18mm było z 14mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...