Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyslanie skanu dowodu- bac sie czy nie ?


83piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tydzien temu sprzedalem auto. W dowodzie rejestracyjnym byl juz moj nieaktualny adres. Umowe spisalismy zgodnie z nowym dowodem i adresem. Kupujacy nie mogl zarejstrowac auta i wg niego urzednik zarzadal mojego oswiadczenia o zmianie adresu i skanu nowego dowodu osobistego. Z uwagi, iz po czesci bylo to moje niedopatrzenie doslalem mu takie oswiadczenie ze skanem dowodu. Ale po kilku dniach pojawily sie u mnie watpliwosci, co bedzie jeslii ktos wykorzysta moje dane do zalozenie przez net konta bankowego, badz wziecia pozyczki. I teraz pytanie : jest sie czym przejmowac i zglosic dowod jako zaginiony i zmienic na nowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bał. Ma skan czyli twoje wszystkie dane pesel adres itp więc jakąś pożyczkę spokojnie weźmie. Z drugiej strony może tego w ogóle nie zrobić i skan wyrzucić po rejestracji auta. Profilaktycznie możesz zgłosić zaginięcie dowodu. Zgłoś też w banku żeby wprowadzili do bazy dowodów zastrzeżonych. Chociaż powiem ci że przez te kilka dni jak ktoś by chciał wykorzystać dowód już dawno by to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie... Wiele razy okazujemy komuś dowód... W urzędach (100% pewności że podajesz dane złodziejowi/bandycie/oszustowi), podczas stłuczki, kupując różne usługi... Za każdym razem zgłaszać zaginięcie dowodu? :facepalm:

Skan to nie wszystko i nic nie daje, właśnie po to mamy dokumenty w formie plastiku a nie pliku pdf :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dostać pożyczkę lub jakieś inne świadczenia trzeba okazać jeden lub w niektórych przypadkach dwa dokumenty tożsamości oryginały a nie skany. Tak więc bez obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skan dowodu osobistego , to podstawa do zalozenia rachunku , wyludzenia kredytow , w bankach jak i instytucja parabankowych jak skok , czy provident .

W mojej karierze widzialem juz takie przypadki , zaden nie skonczyl sie bez kilku rozpraw sadowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chciał kupić auto a nie wyłudzać dowód osobisty. Nie dopatrzyłeś tego a w urzędzie tego wymagają więc gość Cię poprosił. I po temacie, nie ma co przesadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się co bać na zapas. Zostaw trochę tego strachu jak przyjdzie Ci komornik za kredyt o którym nic niewiesz:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...