Skocz do zawartości
IGNOROWANY

twardy pedal hamulca


_Darek_

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas hamowania pedał wciska się minimalnie, jest twardy i wtedy bardzo słabo hamuje. Zwykle jest wszystko ok, hamulce są dobre, lecz już ze trzy razy zrobiły mi taką niespodziankę (włosy stają dęba). Co może być przyczyną ?

---------- Post dopisany 26-03-2014 at 19:44 ---------- Poprzedni post napisany 24-03-2014 at 17:50 ----------

Koledzy dodam, że zapaliła mi się do tego kontrolka silnika. Może mieć to jakiś związek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a co może powodować te nagłe, niespodziewane i chwilowe twardnienie hamulca i braku hamowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelnosc, padajaca vacuumpompa lub servo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taką przygode. Proponuje uszczelnić podciśnienie z serwa idące w kierunku silnika. Ja miałem nieszczelność na łączeniu przy ścianie grodziowej komory silnika. opaska zaciskowa wystarczyła do naprawy tego elementu. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na vagu wyskoczyły błędy:

- 65535 - Internal Control Module Memory Error

00-00 - -

- 01312 - Powertrain Data Bus

79-10 - Please Check Fault Codes - Intermittent

- 01366 - Opened Due to Crash Signal

35-00 - -

- 65535 - Internal Control Module Memory Error

37-00 - Faulty

Wszystkie usunięte oprócz ostatniego (mam zablokowaną zmieniarke wbudowaną w radiu symphony II).

Jak interpretować pozostałe błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo w swoim, nie wiem czy to miało jakiś związek ze starym płynem hamulcowym. Po mocniejszym hamowaniu pedał hamulca był bardzo twardy a hamowanie bardzo słabe. Wymieniłem płyn hamulcowy i problem sam sie rozwiązał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelnosc, padajaca vacuumpompa lub servo

Kolego da rade samemu zdiagnozować co jest przyczyną, czy tylko mechanik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że da radę. Tylko musisz trochę ogarniać co jest co. Sprawdzić pompę vacum czy zasysa, czy przewód z niej wychodzący jest szczelny. Sprawdź płyn hamulcowy. Sprawdź czy samo serwo się nie rozszczelniło, ale zacząłbym od vacum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko odnośnie mercedesa A klasy mama ostatnio zauważyła że auto gorzej hamuje,sprawdziłem co jest grane i okazało się ze pedał hamulca jest dość twardy i po odpaleniu samochodu powinien się zmienić ale niestety,jest minimalna różnica między zgaszonym a odpalonym teraz zastanawiam się czy pomoże wymiana płynu w całym układzie czy to już raczej koniec serwa ? z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardy pedał oznacza brak wspomagania, brak podciśnienia.

sprawdź najpierw szczelność rurek podciśnienia, wszelkie łączniki, trójniki etc.

poza tym nie ten dział. wyrzuć oznaczenie, prefiks wątku bo nie dotyczy on audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie króciec na vacum był nieszczelny, wystarczyło go uszczelnić i wsio śmiga, sprawdź to u siebie bo słyszałem, że to częsta przypadłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a u mnie podczas jazdy jest wszystko w porządku ale jak tylko wrzucę luz to od razu pedał hamulca robi się twardy i ledwo co hamuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc co mogłem to sprawdziłem i wydaje misie że jest ok więc o pomoc poproszę mecha

I jaka była diagnoza mechanika? co zostało naprawione??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...